Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tuğçelik’ten Bedelsiz, CW Enerji’den ISO 500 Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören Tuğçelik, bedelsiz sermaye artırımıyla ilgili açıklamasını paylaştı. CWENE ISO 500’de 227. sıraya yükseldi. İşte detaylar;
Tuğçelik’ten Bedelsiz, CW Enerji’den ISO 500 Açıklaması
HABER GİRİŞ

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamulleri Sanayi ve Ticaret (TUCLK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye yatırımına yönelik duyuru yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket 16 Ağustos’ta yüzde 500 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağını açıkladı ve 26 Eylül’de bu kararını geri çekmişti.

Yatırımcıların süreçle kafasında soru işaretleri oluşurken şirketten yeni açıklama geldi. Tuğçelik, yüzde 500 bedelsiz sermaye artırımında 2022 yılı karlarının kullanılabilmesi için Genel Kurul’un tamamlanması gerekliliğinin oluştuğunu belirtti. Bu çerçevede 10.10.2023 tarihinde yapılacak Genel Kurul toplantısının tamamlanıp tescil edilmesi sonrasında bedelsiz sermaye artışı sürecine devam edileceğini duyurdu.

TUCLK, dün bedelsiz sermaye artırımının geri çekilmesiyle 98 TL’den 80 TL’ye kadar düşmüştü. Şirket hisseleri bugünkü duyurusuyla toparlanmaya çalışıyor ve yüzde 3,6 artışla 83 TL’den işlem görüyor.

CW Enerji

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması hakkında açıklama yaptı.

Şirket, üretimden satışlar kriterine göre 2021 yılı sıralamasına kıyasla 188 basmak birden yükselerek Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 227. sıraya yerleştiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

CWENE, günlük yüzde 0,3 düşüşle 354 TL seviyesinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın