Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trilyonlarca Alıma Rağmen SHIB Fiyatı Düşüyor! İşte Nedenleri

Balinaların trilyonlarca Shiba Inu token satın alımına rağmen SHIB fiyatındaki kan kaybı devam ediyor. Peki, neden? İşte detaylar...
Trilyonlarca Alıma Rağmen SHIB Fiyatı Düşüyor! İşte Nedenleri
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Shiba Inu fiyatı, trilyonlarca SHIB token satın alımına rağmen önemli bir fiyat düşüşüyle karşı karşıya görünüyor. Peki, böylesine büyük miktardaki satın alma işlemlerinin fiyat düşüşünü durduramamasının ve düşüş eğiliminin devam etmesinin sebepleri ne olabilir? Düşüş, önümüzdeki dönemde de devam edecek mi?

Kripto para piyasası son günlerde genel olarak bir düşüş eğilimine girerken, SHIB bu süreçte en fazla gerileme gösteren altcoinler arasında yer alıyor.

Yatırımcılar Shiba Inu’nun uzun vadeli potansiyeline olan inancını kaybediyor olabilir mi, yoksa bu oldukça değişken piyasa ortamında geçici bir gerileme olarak mı görülmeli?

Shiba Inu fiyatı düşmeye devam ederken, birçok yatırımcı mevcut durumda karmaşık duygular içinde. Kripto analisti Christian Encila, düşüş eğiliminin arttığı bu dönemde SHIB fiyatını mercek altına aldı.

SHIB Hacmi Arttı Ama Fiyat Düşmeye Devam Ediyor

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’un yakın tarihli bir raporu, büyük alıcıların geçen hafta 10.25 trilyon adet SHIB token satın aldığını ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

Hacim artışına rağmen, SHIB fiyatı üst üste üçüncü hafta düşüş eğilimini sürdürdü. İlginç bir şekilde, büyük alıcılar piyasaya hakim göründüğünden yükseliş hissiyatında bir artış görülse de, bu durum paradoksal olarak tokenın değerinde bir artışa dönüşmedi.

SHIB, Pazartesi’den Çarşamba’ya büyüme gösterse de, bu eğilim kısa sürdü ve tokenın değeri sonraki üç gün içinde düştü. Bu eğilimin, kripto para piyasasının son düşüş trendi ile uyumlu olduğu görülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CoinMarketCap verilerine göre Shiba Inu, son 24 saatte yüzde 6’nın ve son yedi günde yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşayarak haber yazımı itibarıyla 0.000008883 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu tablo, yatırımcıları altcoinin gelecekteki gidişatı hakkında bir belirsizlik durumunda bırakıyor.

Kripto Para Piyasası Oynaklığı ve SHIB’in Geleceği

Analiste göre SHIB fiyatındaki düşüş münferit bir durum değil ve kripto para piyasasının son zamanlardaki dalgalanmasını benzer biçimde yansıtıyor. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta önemli fiyat düzeltmelerine uğradı ve bu durum piyasanın genelinde bir belirsizlik yarattı.

Fiyatlardaki dalgalanma; düzenleyici baskılar, yatırımcı duyarlılığı, hatta madencilik gerektiren kripto para birimlerinin enerji tüketimiyle ilgili çevresel endişeler dahil olmak üzere çeşitli unsurlara bağlanabilir.

Bu nedenle, SHIB fiyatındaki durum, önemli fiyat düşüşleri ve belirsizlikle karakterize edilen kripto para piyasasındaki daha geniş bir eğilimin parçası olarak anlaşılabilir.

Ayrıca, PEPE gibi alternatif meme tabanlı kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasıyla, yatırımcılar SHIB yerine diğer seçenekleri araştırıyor olabilir. Bu durum, doğal olarak SHIB’in fiyatındaki düşüşe daha fazla katkıda bulunuyor olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın