Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meme Coin Sezonu Geri mi Dönüyor? Rakamlar Ne Diyor?

Meme tabanlı bazı kripto para birimlerinin son dönemde gösterdiği uçuk fiyat performansı meme coinlerin yeniden şahlanışına işaret mi? Detaylar haberde;
Meme Coin Sezonu Geri mi Dönüyor? Rakamlar Ne Diyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şaka amaçlı birtakım temalarla ilişkilendirilmesiyle meme coin olarak adlandırılan kripto para birimlerinin bazılarının son dönemde ortaya koyduğu fiyat performansı dikkat çekiyor. Kripto piyasasında üstün performans gösteren çok sayıda yeni meme coinin bu hareketleri, çoğu kesime göre 2021 meme coin sezonunun tekrarı gibi görünmeye başladı.

Bununla birlikte, 2021 yılındaki ortamdan farklı olarak, bu sefer tamamen yeni bir tokenın, meme coinlerin yükselişine önderlik ettiği gözlemleniyor.

Pepe Coin (PEPE) Yeni Meme Coin Rallisini Tetikliyor

Meme tokenların geneli, Nisan ortasında PEPE piyasaya sürülmeden önce kripto piyasası trendiyle birlikte hareket ediyordu. PEPE’nin, üç haftadan kısa bir süre içinde 50 bin dolar piyasa değerinden 600 milyon doların üzerine çıkmasıyla başka bir meme coin boğa koşusunu tetikleyen coşku yaşandı.

PEPE’nin başarısından bu yana, bir dizi başka meme tabanlı kripto para birimi piyasaya girdi ve birçoğu birden fazla zincirde başarı elde etti. Bunun bir örneği, Arbitrum blok zincirinde PEPE ile yaklaşık olarak aynı zamanda başlatılan AIDOGE meme parası oldu. Takip eden iki hafta içinde kripto para biriminin fiyatı 100 katın üzerine çıktı.

Bu meme coinlerin her ikisinin göstermiş olduğu üstün performansının ardından, piyasaya yeni coinlerin girmesiyle birlikte her iki blok zincirinde de aktivite önemli ölçüde arttı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Sonraki iki haftada ise her ikisi de birden fazla merkezi borsada listelenmiş olan WOJAK ve SHIBAI gibi yeni piyasa oyuncularının pazara girişine tanık olundu.

DOGE ve SHIB Bu Duruma Nasıl Tepki Veriyor?

Meme sezonu yeniden çiçek açmış gibi görünse de, orijinal meme para birimleri şu an için diğer kripto varlıkların hareketlerine uyum sağlayamamış görüntüde.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto para birimleri, piyasaya giren yeni kripto paraların inanılmaz derecede iyi performans gösterdiği dönemde hala çoğunlukla kırmızıda işlem görmeye devam ediyor.

Örneğin DOGE, haber yazımı esnasında son 24 saat içinde yüzde 0.84 ve yedi günlükte yüzde 0.08 kayıpla 0.07822 dolardan el değiştiriyor. Aynı şekilde, SHIB de son günde yüzde 1.28 düşüşle 0.000009875 dolardan işlem görüyor. Haftalık zaman diliminde ise yüzde 2.97’lik bir düşüşle daha kötü performans ortaya koymuş durumda.

Analist Best Owie, yatırımcıların bir sonraki 100x yapacak coini yakalamak için daha yeni meme tokenlerına baktıklarını, DOGE ve SHIB gibi kripto varlıkların bu tür getiriler sağlayamayacak derecede büyüme göstermiş olduğunu ifade etti.

Yeni meme paraların şu anda tüm dikkatleri üzerine çekmesinin nedeninin bu olduğuna dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.