Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Topbaş’tan BİM Hamlesi: Payları Topladı!

Bilançosuyla birlikte borsada da elini güçlü tutan BİM, kırmızı mumlara direnirken şirketin üst yönetiminden pay alımı hamlesi geldi.
Topbaş’tan BİM Hamlesi: Payları Topladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. için pay alımına dair Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama paylaşıldı. Açıklamada, ülke genelinde market zinciri ağı kuran perakende mağazasının kurucu ortağı olan ve üst yönetimde yer alan Mustafa Latif Topbaş’ın hisse alımı yaptığı bildirildi.

Topbaş’ın dün 1 adet hisse için 304,22 TL ortalama fiyattan toplamda 30 bin TL nominal tutarlı 30 bin adet hisse alış işlemi gerçekleştirdiği açıklandı.

Son pay alım işlemiyle birlikte Topbaş’ın şirket sermayesindeki paylarının 26 Aralık 2023 tarihi itibarıyla yüzde 0,0873 olduğu kaydedildi.

Üçüncü çeyrek bilançosunda açıkladığı beklenti üstü kârla dikkatleri üzerine çeken ve yıllık net kârını yüzde 117’ye çıkaran şirket, borsada da beklentileri yukarı taşıdı.

BİM Hisse 27.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son gelen raporlarda Garanti BBVA Yatırım, BIMAS için hedef fiyatını 391.3 TL’ye çıkarırken, sonraki günlerde  Ziraat Yatırım tahminini 450,00 TL’ye yükseltmişti.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcısına yıllık yüzde 120’nin üzerinde kazanç sunan BIMAS, yılbaşından bu yana 327 TL seviyesine kadar tırmandıktan sonra borsadaki geri çekilmelerde 295 TL’ye kadar sarktı.

Ancak BIST 100 tarafındaki çarpıcı düşüşlere rağmen aylık ve haftalık kaybı yüzde 3 ile sınırlı kalan hisseler bugün ise yüzde 1 oranındaki düşüşle TSİ 10.14 itibarıyla 300,25 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.