Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIMAS için Yeni Tahmin: Hisse 2024’de Bu Seviyeye Çıkabilir!

Ziraat Yatırım yakın zamanda 3. çeyrek sonuçlarını açıklayan BİM hissesi için yeni hedef fiyatını açıkladı. Detaylar geliyor...
BIMAS için Yeni Tahmin: Hisse 2024’de Bu Seviyeye Çıkabilir!
HABER GİRİŞ

Borsadaki ralli devam ederken, şirketler 3. çeyrek bilançolarını açıklamayı sürdürüyor. Bu hafta içinde ülkenin önde gelen market zinciri Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Açıklanan sonuçlar şirket beklentilerinin epey üzerindeydi. Şirket, 2023’ün üçüncü çeyreğinde 3,8 milyar TL net kar açıklarken, beklentiler 3,1 milyar TL seviyesindeydi. Bilanço sonrası borsadaki yatırımcıların yakından takip ettiği BIMAS için tahminler revize ediliyor.

Son olarak Ziraat Yatırım tarafından BIMAS’a ilişkin yeni rapor yayımlandı. Raporda hisse senedinin daha önceden belirtilen hedef fiyatı yukarı yönde revize edildi.

Bültende yapılan açıklamada, “BİM’in hedef hisse fiyatını, tahminlerimizdeki güncellemelere bağlı olarak 340,00 TL’den 450,00 TL’ye yükseltiyoruz. Daha önceki “AL” önerimizi ise koruyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BIMAS hisse fiyatı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada hafta kapanırken BIMAS, 293 TL seviyesinden işlem görüyordu. hisse senedi Ekim ayının ortasında 330 TL’ye çıkarak rekor seviyesini kaydetmişti. Ziraat Yatırım’ın raporu, daha önce Garanti BBVA Yatırım tarafından hazırlanan raporu takip ediyor.

GCM Yatırım Banner

Garanti BBVA Yatırım ilgili raporunda, BIMAS için hedef fiyatını 333.6 TL’den 391.3 TL’ye yükselttiğini, gndeks üstü getiri (EÜ) tavsiyesinin ise sürdüğünü bildirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.