Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIMAS için Yeni Tahmin: Hisse 2024’de Bu Seviyeye Çıkabilir!

Ziraat Yatırım yakın zamanda 3. çeyrek sonuçlarını açıklayan BİM hissesi için yeni hedef fiyatını açıkladı. Detaylar geliyor...
BIMAS için Yeni Tahmin: Hisse 2024’de Bu Seviyeye Çıkabilir!

Borsadaki ralli devam ederken, şirketler 3. çeyrek bilançolarını açıklamayı sürdürüyor. Bu hafta içinde ülkenin önde gelen market zinciri Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Açıklanan sonuçlar şirket beklentilerinin epey üzerindeydi. Şirket, 2023’ün üçüncü çeyreğinde 3,8 milyar TL net kar açıklarken, beklentiler 3,1 milyar TL seviyesindeydi. Bilanço sonrası borsadaki yatırımcıların yakından takip ettiği BIMAS için tahminler revize ediliyor.

Son olarak Ziraat Yatırım tarafından BIMAS’a ilişkin yeni rapor yayımlandı. Raporda hisse senedinin daha önceden belirtilen hedef fiyatı yukarı yönde revize edildi.

Bültende yapılan açıklamada, “BİM’in hedef hisse fiyatını, tahminlerimizdeki güncellemelere bağlı olarak 340,00 TL’den 450,00 TL’ye yükseltiyoruz. Daha önceki “AL” önerimizi ise koruyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BIMAS hisse fiyatı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada hafta kapanırken BIMAS, 293 TL seviyesinden işlem görüyordu. hisse senedi Ekim ayının ortasında 330 TL’ye çıkarak rekor seviyesini kaydetmişti. Ziraat Yatırım’ın raporu, daha önce Garanti BBVA Yatırım tarafından hazırlanan raporu takip ediyor.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Garanti BBVA Yatırım ilgili raporunda, BIMAS için hedef fiyatını 333.6 TL’den 391.3 TL’ye yükselttiğini, gndeks üstü getiri (EÜ) tavsiyesinin ise sürdüğünü bildirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu