Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BİM’i Yerinde Tutmak Çok Zor! Hedef Fiyat Yine Yükseldi

Son bilançosuyla beklentileri aşan performansa imza atan BİM'in borsada yıldızı parladı. Garanti BBVA Yatırım'dan BIMAS için hedef fiyat raporu geldi.
BİM’i Yerinde Tutmak Çok Zor! Hedef Fiyat Yine Yükseldi

Piyasa değeriyle dünyanın en büyük bankası olan ABD merkezli JPMorgan’ın, CEEMA listesine eklediği BİM Birleşik Mağazalar için iyi haberler gelmeye devam ediyor. 81 ilde market zincir ağı kuran BİM için borsa tarafında beklenti yüksek oldu. Garanti BBVA Yatırım, şirketin son bilançosu için olumlu rapor hazırladı.

Dün üçüncü çeyrek bilançosunda beklenti üstü net kâr açıklayan şirketin yıllık net kârının yüzde 117 oranındaki artışa işaret ettiğine dikkat çekilen finans raporunda hem satışların hem de müşteri trafiğinin arttığı belirtildi.

Toplam mağaza sayısı 12,046’ya yükselen BİM’in açıkladığı 2023 üçüncü çeyrek bilançosunda beklentileri de yukarı taşıdığı söylendi.

Şirketin borsadaki hisselerinin bilanço verilerinden olumlu yönde etkilenmesinin beklendiği, Garanti BBVA Yatırım’ın BIMAS için hedef fiyatını 333.6 TL’den 391.3 TL’ye yükselttiği kaydedildi. Endeks üstü getiri (EÜ) tavsiyesinin ise sürdüğü belirtildi.

BIMAS Fiyat 8.11.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık yüzde 100’ün üzerinde prim veren BIMAS, savaş korkularının sürdüğü haftalarda BIST 100 endeksindeki düşüş eğilimine kapılmayıp kırmızı mumlardan korundu. Haftalık yüzde 15’e, günlük ise yüzde 5’e yakın artıda kayda geçen şirket hisseleri TSİ 11.30 itibarıyla 311 liradan işlem gördü.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu