Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan’dan BİM için Olumlu Karar! CEEMA Listesine Girdi

Yatırım bankası JPMorgan, BİM’i CEEMA listesine eklediğini açıkladı. Şirket, Türkiye için tavsiyesini “nötr” olarak korudu ve yüksek piyasa oynaklığına dikkat çekti.
JPMorgan’dan BİM için Olumlu Karar! CEEMA Listesine Girdi
HABER GİRİŞ

New York merkezli yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi olan JPMorgan, Orta ve Doğru Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMA) bölgesi strateji top 10 listesinde yapılan değişiklikleri duyurdu. JPMorgan, Borsa İstanbul’da işlem gören ve yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden olan BİM’i (BIMAS) CEEMA listesine aldı.

Rajhi Alinmai alOthaim ve STC, CEEMA listesinden çıkarılırken audi National Bank, Riyad Bank ve Alarabia listeye eklendi.

JPMorgan, Türkiye için tavsiyesini “nötr” olarak korudu ve Türkiye’nin CEEMA içinde oynaklığı en yüksek piyasa olduğunu belirtti.

Yatırım bankasından CEEMA borçlanma piyasaları birimi başkanı Stefan Weiler, 26 Eylül’de Türkiye’ye yönelik bir açıklama yapmıştı. Reuters’a demeç veren Weilar, Türkiye’nin yıllık programı çerçevesinde 2023 sonuna kadar yurt dışından 2,5 milyar dolar daha borçlanabileceğini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.