Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÖHOB Açıkladı: Ankara’da Ücretsiz Toplu Taşımaya Devam

Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle halk otobüslerinin ücretsiz taşıma uygulamasına son vereceği kararını alan TÖHOB’dan yeni açıklama geldi.
TÖHOB Açıkladı: Ankara’da Ücretsiz Toplu Taşımaya Devam
HABER GİRİŞ

Ankara’da süren ücretsiz toplu taşıma tartışmalarından, özel halk otobüsleri için satış kararı çıktığı haberi üzerine Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara’dan açıklama geldi.

TÖHOB’un halk otobüslerinin ücretsiz taşıma uygulamasına devam etmeyeceği duyurusunu yapması sonrası devreye giren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Gerekirse araçları biz belediye olarak satın alırız. Kanuna uyun ya da otobüsleri bize satın” çıkışına atıf yapan Kara, araç sahipleri ile belediyenin anlaşması halinde araçların devrinin yapılacağını açıkladı.


Basın toplantısında konuşan Kara, Ankara’da şehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanan vatandaşlardan bugünden itibaren ücret alınmayacağını şöyle paylaştı:

“Baktık ki araçlarımız EGO Genel Müdürlüğü Parkı’na gitmeye başladı. Vatandaşlarımızla personellerimiz arasında tartışmalar büyüdü. Dedik ki bir çözüm alınana kadar çalışmaya devam edelim. Ankaralı vatandaşlarımız mağdur olmasın, büyüklerimiz, ücretsizler, vatandaşlarımız, 65 yaşlarımız da mağdur olmasın dedik. Bugün tüm ücretsizler eski düzendeki gibi geçerlidir.”

TÖHOB Başkanı, ücretsiz toplu taşımanın süreceğini ve otobüs şoförlerinin kontak kapatmayacağını söyleyerek, “1 Ekim’e kadar bu konunun çözüleceğine inanıyoruz. Vatandaşlarımızı da mağdur edemeyiz” diye ekledi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın