Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TÖHOB Açıkladı: Ankara’da Ücretsiz Toplu Taşımaya Devam

Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle halk otobüslerinin ücretsiz taşıma uygulamasına son vereceği kararını alan TÖHOB’dan yeni açıklama geldi.
TÖHOB Açıkladı: Ankara’da Ücretsiz Toplu Taşımaya Devam

Ankara’da süren ücretsiz toplu taşıma tartışmalarından, özel halk otobüsleri için satış kararı çıktığı haberi üzerine Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara’dan açıklama geldi.

TÖHOB’un halk otobüslerinin ücretsiz taşıma uygulamasına devam etmeyeceği duyurusunu yapması sonrası devreye giren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Gerekirse araçları biz belediye olarak satın alırız. Kanuna uyun ya da otobüsleri bize satın” çıkışına atıf yapan Kara, araç sahipleri ile belediyenin anlaşması halinde araçların devrinin yapılacağını açıkladı.


Basın toplantısında konuşan Kara, Ankara’da şehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanan vatandaşlardan bugünden itibaren ücret alınmayacağını şöyle paylaştı:

“Baktık ki araçlarımız EGO Genel Müdürlüğü Parkı’na gitmeye başladı. Vatandaşlarımızla personellerimiz arasında tartışmalar büyüdü. Dedik ki bir çözüm alınana kadar çalışmaya devam edelim. Ankaralı vatandaşlarımız mağdur olmasın, büyüklerimiz, ücretsizler, vatandaşlarımız, 65 yaşlarımız da mağdur olmasın dedik. Bugün tüm ücretsizler eski düzendeki gibi geçerlidir.”

TÖHOB Başkanı, ücretsiz toplu taşımanın süreceğini ve otobüs şoförlerinin kontak kapatmayacağını söyleyerek, “1 Ekim’e kadar bu konunun çözüleceğine inanıyoruz. Vatandaşlarımızı da mağdur edemeyiz” diye ekledi. (AA)

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu