Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ankara’da Özel Halk Otobüsleri Satış Kararı Aldı

Ankara'da süren ücretsiz toplu taşıma geriliminden satış kararı çıktı. Özel halk otobüsü sahipleri, araçlarını satma kararı aldı.
Ankara’da Özel Halk Otobüsleri Satış Kararı Aldı

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin (TÖHOB), halk otobüslerinin ücretsiz taşıma uygulamasına son vereceği yönünde karar almasıyla gündeme gelen şehir içi ulaşım sorunu Ankara’da farklı bir boyuta evrildi.

Devreye giren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin ücretsiz taşıma uygulamasını feshetme kararına karşı çıkmasıyla başlayan tartışmalarda araç sahipleri geri çekilme yoluna gitti.


Ankara’da özel halk otobüsü sahipleri, Yavaş’ın “Kanuna uyun ya da otobüsleri bize satın” çıkışı sonrası araçlarını büyükşehir belediyesine satma kararı aldı.

NTV’nin aktardığına göre araçlarını belediyenin işletmesi ya da satın alması yönünde talepte bulunan araç sahipleri kesin kararını 1 Ekim’e kadar iletmezse ücretsiz ve indirimli yolcu taşıma uygulamasına devam edecek.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu