Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tofaş’ta Üretime Ara! Hisseler Düşüşe Geçti

Tofaş Otomobil, faaliyetlerin durdurulması ya da imkansız hale gelmesi başlığıyla KAP bildirimi yayınladı. Hisseler düşüşte kayda geçti.
Tofaş’ta Üretime Ara! Hisseler Düşüşe Geçti
HABER GİRİŞ

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., periyodik bakıma geçiş ve yıllık izin döneminde üretim yapılmaması hakkında açıklamasını paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Bursa fabrikasında üretime ara verildiği duyuruldu.

Şirket açıklamasında, Bursa’daki fabrikada 16 Temmuz ve 20 Ağustos tarihleri arasında üretim hatlarında planlı bakım-onarım çalışmaları gerçekleştirileceği ve ihracat pazarlarındaki seyir nedeniyle de üretime geçici olarak ara verileceği kaydedildi.

Söz konusu dönemde çalışanların planlı yıllık izin hak edişlerini kullanacağı belirtilerek, fabrikada yalnızca nöbetçi personel ile bakım ve revizyon çalışmalarını gerçekleştirecek ekibin kalacağı bildirildi.

Tofaş Hisse 27.06.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tofaş Otomobil’in üretime ara haberini verdiği günde TOASO kodlu hisseler ekside kayda geçti. Yıllık primiyle enflasyonun altında kalan TOASO, son günlerde toparlanma gösterip aylık yüzde 10, haftalık ise yüzde 7 artış yaşamıştı. Yazım anında yüzde 2 ekside 335 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın