Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMSF Türk Ticaret Bankası’nın Devir İşlemini Gerçekleştirdi

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF), satışına itiraz edilen 110 yıllık Türk Ticaret Bankası’nın İhracatı Geliştirme A.Ş’ye (İGE) devrini onayladı. Detaylar haberde..
TMSF Türk Ticaret Bankası’nın Devir İşlemini Gerçekleştirdi
Yorum

Munzam Sosyal Güvenlik Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı tarafından 455 milyon liraya satılmasına itiraz edilen Türk Ticaret Bankası’nın (Türk Bank), devir işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu.

Bloomberg’te yer alan habere göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), görüşünün ardından Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) kararını verdi.

Kurul, Türk Ticaret Bankası’nın İhracatı Geliştirme A.Ş’ye (İGE) devrini onayladı.

Ne Oldu?

TMSF, Türk Ticaret Bankası A.Ş.’deki hisselerini Şubat ayında satışa çıkarmıştı. 110 yıllık bankanın satışa çıkarılması gündemde çok konuşulan konulardan biri olmuştu.

Satış ilanından sonra Mart ayında Türkiye İhracatçılar Meclisi, İhracatçılar Birlikleri, Türk Eximbank ile birlikte 20 kamu ve özel bankasının ortak olduğu İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi’nin (İGE) 455 milyon TL teklif vererek ihaleyi aldığı duyurulmuştu.

Bankanın 455 milyon TL’ye satılmasına Munzam Sosyal Güvenlik Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’dan itiraz gelmişti. Vakıf, Türk Ticaret Bankası’nın bu bedelle satılmasında halinde hem kamunun hem de satıştan yüzde 5.65 pay alacak olmaları nedeniyle üyelerinin zarara uğrayacağını belirterek TMSF yönetimi ile ihale komisyonuna protesto çekmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu