Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TİSK 400 Liralık İşveren Desteğine Teşekkür Etti

TİSK Başkanı Akkol, Erdoğan'ın duyurduğu asgari ücret desteğinin küçük-orta ölçekli işletmelerin korunmasına katkı sağlayacağını savundu. İşte detaylar;
TİSK 400 Liralık İşveren Desteğine Teşekkür Etti
Yorum

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, asgari ücret desteğinin 400 liraya yükseltilmesini değerlendirdi. Akkol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek ücretinin artışı için teşekkür etti.

Akkol tarafından yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan’ın duyurduğu asgari ücret desteğinin 250 liradan 400 liraya çıkarılması hatırlatıldı. TİSK olarak asgari ücret desteğinin artırılmasına yönelik taleplerinin karşılık bulduğunu paylaştı.

Küçük-Orta Ölçekli İşletmelerin Korunmasına Katkı Sağlayacak

Söz konusu olan asgari ücret destek ödemelerini artırılmasının başta küçük-orta ölçekli işletmelerin korunmasına katkı sağlayacağı öne sürüldü. Bu adımın Türkiye’nin çalışma hayatı için son derece kıymetli olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkürlerini ileten Akkol, bugüne kadar TİSK olarak tüm beklentilerinin dinlendiğini ve desteklerin işletmelerden esirgenmediğini belirtti.

TİSK, Tüm Güçleri ile Çalışmalarını Sürdürecek

TİSK’in ülkeye, işletmelere ve çalışanlara katkı sunacak her adım için ellerini taşın altına koyacaklarına dair açıklamalarını hatırlatarak, yapılan tüm çalışmalara da bu ilke üzerinden yaklaşıldığına dikkat çekti.

Akkol açıklamasında Türkiye’ye, çalışma hayatına ve çalışanlara değer katacak uygulamaların hayata geçirilmesi için tüm güçleri ile çalışmalarını sürdüreceklerine işaret etti.

Erdoğan bugün yaptığı konuşmasında asgari ücret için yapılan işveren desteğinin, küçük işletmelerdeki yükü hafifleteceğini öne sürmüştü. Asgari ücret desteğini geçen seneki 250 liradan bu sene 400 liraya yükseltildiğinin bilgisini vermişti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu