Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TİM Başkanı ile Şimşek Görüştü: Vergi Alınması Uygun Değil

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni vergi paketini görücüye çıkardı. Paketi değerlendiren TİM Başkanı, ilettiği talepleri açıkladı.
TİM Başkanı ile Şimşek Görüştü: Vergi Alınması Uygun Değil
HABER GİRİŞ

İş dünyası ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, reel sektörde öne çıkan kuruluşların temsilcilerine vergi paketinin içeriğini anlattı. Görüşmeye dair merak edilenleri Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe paylaştı.

Bloomberg HT’ye konuk olan Gültepe, Meclis’e gelmesi beklenen yeni vergi taslağı çalışmasına dair görüş bildirdi. Görüşmede kayıt dışılığın üzerine düşüldüğünü söyleyerek, konuya ilişkin tüm maddelerin kendileri tarafından desteklendiği açıkladı.

Bakan Şimşek’e ilettikleri talepleri de açıklayarak, “Cirodan vergi alınmasının bu dönemde uygun olmadığı görüşümüzü ilettik. Kurumlar vergisinde ihracatçı firmaların muaf tutulması görüşümüzü de ilettik ve devreden KDV’nin firmalar üzerinde yük getirebileceğini aktardık” dedi.

İş dünyasının zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Özellikle fiyat tutturma konusunda yaşamış olduğumuz sorunlar var. Bundan sonra adım adım her ay gerek kurdaki, gerekse faizlerdeki ve enflasyondaki düşüşü kontrol altına alırsak, ihracatın en az yüzde 10’un üzerinde bir büyüme sergilediği günlerimize geri döneceğiz” diye ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.