Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TİHEK ve Emlakçılar Konut Piyasasındaki Fahiş Fiyatları Ele Aldı

TİHEK ile ATEM, satılık ve kiralık konutlardaki fahiş fiyatları ele alarak gayrimenkul sektöründeki problemlere ilişkin eğitim programı düzenlendi. İşte detaylar;
TİHEK ve Emlakçılar Konut Piyasasındaki Fahiş Fiyatları Ele Aldı
Yorum

Konut sektöründeki fiyat artışları hız kesmeden devam ediyor. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitli Kurumu (TİHEK) ile Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) da satılık ve kiralık konutlardaki fahiş fiyatlarını değerlendirdi. TİHEK ve ATEM gayrimenkul sektöründeki problemlere ilişkin eğitim programı düzenlendi.

Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programda açıklamalarda bulunan TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, ATEM ile imzaladıkları protokol kapsamında insan hakları noktasında eğitimler vermeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Kılıç konuşmasında, barınma hakkının insan onuruna uygun bir biçimde icra edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca mülkiyet hakkının yaşam ve hürriyet hakkıyla birlikte üç temel insan haklarından biri olduğunun altını çizdi.

Hak ve özgürlük alanlarının hiç birinin sınırsız olmasını dile getiren Kılıç, haklarla eş zamanlı biçimde yurttaş sorumluluğunun da unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.

Sektördeki Sorunların Çözümü için Devletle Hareket Ediliyor

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ATEM Başkanı Hakan Akçam ise insan haklarının temel prensipleri arasında mülkiyet hakkının olduğuna vurguda bulundu.

Mülk sahiplerinin varlıklarını istedikleri gibi satabileceğini söyleyen Akçam, gayrimenkul sektöründeki eşitsizlikler, fahiş fiyat artışları ve sorunların uzmanları tarafından detaylı olarak değerlendireceğini belirtti.

Konuyla ilgili uzmanların raporlar yazarak ilgili makamlarla paylaşacağını kaydeden Akçam, bahsi geçen sorunların çözümü için devletle hareket ettiklerine dikkat çekti.

Gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında THİEK ve diğer uzmanlarca yapılan sunumların derlenerek hazırlanıp rapor halinde ilgili makamlara sunulacağının bilgisi verildi.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu