Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether’den USDT Açıklaması: Rezervin 1.6 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Mart ayında 700 milyon dolar kar beklediklerini açıkladı. Detaylar haberde…
Tether’den USDT Açıklaması: Rezervin 1.6 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Tether teknoloji Paolo Ardoino, şirket olarak Mart ayında 700 milyon dolar kar elde etmeyi beklediklerini ve toplam rezervlerini 1 milyar doların üzerine çıkaracaklarını söyledi. Stablecoin’ler, tüccarlar tarafından parayı fiat para birimlerine geri dönüştürmeye gerek kalmadan farklı kripto para birimlerine girip çıkmak için kullanılan varlıklardır.

Tether’in Aralık çeyreğini kapsayan son raporu, yükümlülüklerden çok varlığa sahip olduğunu gösterdi. Şirket daha sonra Şubat ayında Aralık çeyreğinde 700 milyon dolar kar elde ettiğini açıkladı. Borçlar çıkarıldıktan sonra şirketin toplam varlıkları 960.6 milyon dolar seviyesinde oldu.

Ardoino, bu paranın stablecoin’den daha fazla yararlanmak için ana şirkette kaldığını söyledi. 700 milyon dolarlık kar beklentilerinin gerçekleşmesi halinde, toplam rezervlerinin 1,66 milyar dolara çıkacağını belirtti.

Tether Tartışılmıştı

Yıllar boyunca stablecoin ihraç edenler, dijital para birimlerini desteklemek için rezervlerinde tuttukları varlık türleri konusunda yeterince şeffaf olmadıkları için eleştirildi. Tether, şirketler tarafından ihraç edilen ticari kağıt veya kısa vadeli, teminatsız borç tutarken, ayrıntılı bilgi vermedi.

Tether daha sonrasında tüm ticari varlıklarını sattı ve daha istikrarlı ve güvenilir bir varlık olarak kabul edilen ABD Hazinelerine taşındı. Şirket rezervlerini ve elinde bulundurduğu varlıkları doğrulamak için bir denetçi tarafından hazırlanan raporları paylaşıyor.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap verilerine göre Tether, 78 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük stablecoin konumunda. Tether’in rezervlerindeki artış, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate’i içerisine alan iflas rüzgarının ardından gerçekleşti.

Ardoino, geleneksel borç verenler çöktükten sonra bile insanların neden hala Tether’in rezervlerini sorguladığını anlamadığını söyledi. Yetkili, “Tether para kazanıyor ve bankalar batıyor. Dolayısıyla, bir yere para yatırmanız gerekiyorsa, tüm seçenekler arasında en güvenlisinin Tether olduğunu tahmin ediyorum.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.