Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Tether’in En Güvenilir Stablecoin Olduğunu Bildirdi

ABD’de yaşanan bankacılık krizinin ortasında analistler Tether’in güvenilir bir stablecoin olduğunu düşünüyor. Detaylar geliyor...
Analistler Tether’in En Güvenilir Stablecoin Olduğunu Bildirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’de yaşanan bir dizi bankacılık sorununun ardından, bu ayın başlarında istikrarlı bir sığınak arayan tüccarlar için başlıca seçeneklerden birisi Tether (USDT) oldu. Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşünün, endüstrinin bazı büyük oyuncularının bankaya maruz kaldığını ortaya çıkarmasının ardından USD para birimi (USDC), 11 Mart’ta 90 sentin altına düştü.

Bu oyuncular arasında, firmanın en son tasdikine göre, 17 Ocak itibariyle Silicon Valley Bank’ta USDC stablecoin’inin nakit rezervlerinin bir kısmını elinde tutan ABD merkezli stablecoin ihraççısı Circle da vardı.

Tether, sonraki günlerde değerini korumaya devam etti. Bu, bazı piyasa katılımcıları arasında tokenin varlık desteği hakkında uzun süredir devam eden endişelerin ortasında kendisini gösterdi.

Tether’e Girişler Arttı

Veriler ayrıca geçtiğimiz haftalarda Tether’e en az 5 milyar dolarlık giriş olduğunu ve piyasa kapitalizasyonunu bugün itibariyle 77 milyar doların üzerine çıkardığını gösteriyor. Bazıları bu girişlerde ABD bankacılık sistemindeki sorunların etkili olabileceğini düşünüyor.

Flowdesk Başkanı François Cluzeau, “Tether, SVB’ye maruz kalmıyor çünkü popülaritesi daha çok Asya bölgesinde bulunuyor. Bu da USDT’nin Amerikan bankalarında tutulan dolarlara güvenmediği anlamına geliyor ve onu şu anda dönülecek en güvenli sabit paralardan biri yapıyor” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Cluzeau, USDT’yi likit tutan çok sayıda USDC ve DAI’nin USDT için alınıp satıldığını gördüklerini söyledi. P2P.org baş ürün sorumlusu Mitya Argunov, USDC’nin sistematik risklerinin DAI’yi etkilediğini ve bunun Tether’in sabit paralarını desteklemek için çeşitli varlıklar tutma tezini daha da güçlendirdiğini söyledi.

Bazı Uzmanlar Temkinli

Bazı geliştiriciler ise uzun vadede temkinli davranmaya devam ediyor. ranchess’in kurucu ortağı Danny Chong, Tether’in geçmişine bakıldığında, FUD sorunları yaşadığını ve mevcut piyasa kargaşasının ortasında istikrarlı kaldığını söyledi.

Chong, Tether’in son zorluklar arasında istikrarı koruma yeteneği, uzun vadeli bir başarı şansı olabileceğini gösterdiğini ancak uzun vadede dirençli kalıp kalmadığını daha fazla testin göstereceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.