Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether, Uruguay’da Bitcoin Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor

Stablecoin ihraççısı Tether, Uruguay’da Bitcoin madenciliği operasyonları gerçekleştirecek. Şirket yenilenebilir enerjiye güven duyduğunu belirtti.
Tether, Uruguay’da Bitcoin Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Stablecoin ihraç eden Tether, Bitcoin madenciliğine yönelik yatırım yapma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada, adı belirtilmeyen yerel lisanslı şirket ile ortaklaşa Uruguay’da faaliyet başlatılacağı bildirildi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino duyuruda, “Bitcoin’in gücünü ve Uruguay’ın yenilenebilir enerji yeteneklerini kullanarak Tether, sürdürülebilir ve sorumlu madenciliğe öncülük ediyor” ifadelerini kullandı.

Yenilenebilir enerjiye olan bağlı olduklarını belirten Ardoino, Bitcoin ağının güvenliğini ve bütünlüğünü korurken, çıkarılan her Bitcoin’in minimum ekolojik ayak izi bırakmasını sağlayacaklarını söyledi.

Haber, Tether’in bu ayın başlarında rezervlerini güçlendirmek için kârının yüzde 15’ine kadar düzenli olarak Bitcoin’e yatırım yapacağını söylemesinden kısa bir süre sonra geldi. Gelişmeler, Tether’in dünyanın en büyük kripto para birimi üzerindeki yükseliş beklentisini sürdürdüğünü gösteriyor.

Bitcoin madenciliği için Uruguay’ı seçme nedenlerine değinen Tether, Güney Amerika ülkesinin yenilenebilir enerjide küresel bir lider olarak ortaya çıktığını ve ağırlıklı olarak rüzgar ve güneş enerjisi olmak üzere kaynaklardan yüzde 94 elektrik üretimi elde ettiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bol doğal kaynaklara sahip olan Uruguay’ın yenilenebilir enerji üretimi için ideal koşullar sunduğuna yer verilen açıklamada, rüzgar çiftlikleri, güneş parkları ve hidroelektrik projelerinin kurulmasını kolaylaştığı, tutarlı bir temiz ve çevre dostu enerji tedariki sağlandığı belirtildi.

Tether yeni enerji ve Bitcoin madenciliği girişiminde çeşitli roller için işe alımlar yapıyor. Şirket ayrıca Bitcoin madenciliği operasyonlarını diğer ülkelere de genişletmeyi planlıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın