Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether CTO’su ABD’nin Temerrüde Düşmesini Beklemiyor

Tether CTO’su Paolo Ardoino, son günlerde dünyanın takip ettiği ABD’nin borç tavanının artırılmasına ilişkin görüşlerini paylaştı.
Tether CTO’su ABD’nin Temerrüde Düşmesini Beklemiyor
HABER GİRİŞ

Tether CTO’su Paolo Ardoino, ABD ekonomisi için felaket sonuçları olacağını neden göstererek, potansiyel bir temerrüde düşme olasılığının düşük olduğunu söyledi. Ardoino, “Bence potansiyel ABD temerrüdü ile ilgili bu şey, ekonomi için felaket olur. Sanırım herkes neler olup bittiğini ve ne olacağını merak ediyor.” diye konuştu.

Tether yetkilisi, likiditenin kuruduğu piyasada işleri sarsmak için hangi olayların katalizör olabileceğini tartıştı. Bitcoin 20.000 doların altından 27.000 dolara toparlanırken, faiz oranları yükseldiği için genel olarak daha değişken yatırımlar için biraz daha az alan olduğunu belirtti.

Ardoino, “Tether’in piyasa değerindeki büyümesine rağmen, tüm stablecoin piyasasını bir toplam olarak görüyorsunuz. Bence tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 23 düştü çünkü sonunda insanlar kendi başlarına oturmayı tercih ediyor.” açıklamasında bulundu.

Dolardan faiz kazanıldığı bir durumda, kripto pazarlarında likidite için daha az alan kaldığını söyledi. İleriye dönük iyimser görüşlerini paylaşan Ardoino, “ABD enflasyon rakamlarının düştüğünü görmeye başlarsak ve FED faiz oranlarını yükseltmeyi bırakırsa, piyasaların başlayacağı bir durumda olacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu başlangıcın sadece kripto piyasasında değil tüm pazarlarda olacağına vurgu yaptı. Tether halihazırda 83 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük stablecoin ihraççısı konumunda. Onu 29 milyar dolar ile USD Coin ve 5 milyar dolar ile Binance USD takip ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.