Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla’dan Bitcoin Açıklaması: Alım ya da Satım Yapıldı mı?

Elektrikli araç üreticisi son kazanç raporunu açıkladı. Raporda Bitcoin rezervlerindeki son duruma da yer verildi.
Tesla’dan Bitcoin Açıklaması: Alım ya da Satım Yapıldı mı?
Yorum

Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla, üçüncü çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Şirket rapora göre net karını yüzde 100’ün üzerinde artırdı. Tesla aynı zamanda Bitcoin’in önde gelen yatırımcıları arasında yer alıyor.

Kazanç raporunda şirketin BTC rezervlerine ilişkin duruma da yer verildi. Tesla üçüncü çeyrekte Bitcoin alımı ya da satışı gerçekleştirmedi. Bir önceki çeyrekte yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC satışı yapılmıştı.

Tesla’nın halen 9.720 adet BTC tuttuğu tahmin ediliyor. İkinci çeyrekte Bitcoin’lerin yüzde 75’i satılmış ve bu adım ile 64 milyon dolar kar sağlandığı açıklanmıştı. Tesla CEO’su Elon Musk, satışların Çin’deki COVID-19 kilitlenmelerinden kaynaklanan likidite endişelerinden kaynaklandığını söylemişti.

Elektrikli otomobil devi ilk olarak geçen yılın Şubat ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını duyurmuştu. Bununla beraber araç satışlarında ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul edileceği söylenmişti.

Tesla’nın bu hamleleri sonrası kripto para birimindeki ralli hızlanmış ve Nisan ayında 64.000 dolar seviyesi görülmüştü. Yaz aylarında 30.000 dolara düşen fiyat, Kasım’da yeni bir zirve kaydetmiş ve 69.000 doları görmüştü.

Tesla’nın ve Elon Musk’ın kripto paralara yönelik hamleleri, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Bitcoin yazım itibarıyla 19.000 dolar seviyesinden işlem görüyor ve kripto dostu potansiyel bir adımın yeni bir ralliyi başlatabileceği sorusu soruluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%