Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla İş İlanı: Türkiye Operasyonları için Adımlar Atılıyor

Tesla'nın Türkiye operasyonları için adımlar atılmaya başlandı. İşte resmi siteden yayımlanan iş ilanının detayları;
Tesla İş İlanı: Türkiye Operasyonları için Adımlar Atılıyor
Yorum

Türkiye faaliyetlerine başlamaya hazırlanan Tesla, iş ilanları açmaya devam ediyor. “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi” adıyla faaliyete başlayacak olan şirketin, 2022’de yapılanmasının tamamlanması bekleniyor.

Ülkemizde resmi olarak faaliyetlerine başlaması beklenen Tesla’nın Türkiye operasyonlarının başına Kemal Geçer getirilmişti. Geçer daha önce Lufthansa Group bünyesinde çalışmıştı. 1984 doğumlu genç genel müdür, güçlü kariyerinin ardından Lufthansa Havayolları’ndan istifa etti ve Tesla’nın Türkiye faaliyetlerinin başına geçecek.

Tesla’nın Türkiye operasyonlarından sorumlu genel müdürü ise Emir Tunçyürek olacak.

Şimdi ise Tesla’nın resmi web sitesinde yayımlanan iş ilanına göre Türkiye operasyonları için Operasyon Koordinatörü aranmaya başlandı.

Tesla Operasyon Koordinatörü İş İlanı
Kaynak: Tesla

Daha önce de proje yöneticisi ilanı açan Tesla, “Operasyon Koordinatörü, günlük teslimat operasyonlarını koordine ederek ve Tesla lokasyonlarında sorunsuz operasyonlar sağlayarak müşterilerimize istisnai bir deneyim sunmak için çapraz fonksiyonel olarak çalışır,” şeklinde iş tanımını yaptı.

Tesla daha önce yaptığı açıklama ile 2022 içerisinde Türkiye’de resmi olarak kuruluşunu ve yapılanmasını tamamlayarak 4 modelini satışa sunmayı planladığını söylemişti. Ayrıca supercharger altyapısını da ülkemize getireceğini belirtmişti.

Süper Şarj İstasyonları Tesla web sitesine göre; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir, Konya ve Soma’da kurulacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu