Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TESK Başkanından Yeniden Yapılandırma Mesajı!

TESK Başkanı Palandöken, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması beklenen yeniden yapılandırma paketinin esnaf ve sanatkarlar adına sevindirici olduğunu belirtti.
TESK Başkanından Yeniden Yapılandırma Mesajı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta içinde milyonları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Vatandaşın devlete olan borçlarını yapılandırma imkanı sağlanacağı duyuruldu. Konuya yönelik Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den yazılı açıklama geldi.

TESK Başkanı Palandöken, yapılandırma paketinin esnaf ve sanatkarlar adına sevindirici olduğunu kaydetti.

“Yapılandırma Ödemeleri Uzun Zaman Dilimine Yayılmalı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması beklenen vergi ve SGK borçlarına yönelik yapılandırma paketinin esnaf ve sanatkarlar camiasını aynı zamanda tüm vatandaşları sevindirdiğini söyledi.

Palandöken, “Yeni bir düzenleme ile esnafımız da yapılandırma kapsamına alınarak emekli olabilmelerinin önü açılmalı. Kış döneminde esnafın elektrik, doğal gaz gibi girdi maliyetlerindeki artış göz önünde bulundurularak Yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı.” açıklamasında bulundu.

TESK Başkanı günümüz koşullarında vergi ve SGK borçlarının yapılandırılacak olmasını olumlu yönde değerlendirdi. Bağ-kurlu esnafın prim gün sayısının SSK’lı çalışanlara eşitlenmesi ve emekli hakkının sağlanması gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Yeniden Yapılandırma Paketi Esnaf ve Sanatkarımız Adına Sevindirici”

Sosyal medya hesabından da paylaşımda bulunan Palandöken şu ifadeleri kullandı:

“Yeniden yapılandırma paketi esnaf ve sanatkarımız adına sevindirici. Esnafımız da yapılandırma kapsamına alınarak prim gün sayısı SSK’lılarla eşitlenerek emeklilik imkanı verilmeli. Yapılandırmada ödemeler uzun vadeye yayılmalı.”

Söz konusu düzenlemenin Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı yapılandırması olacağı aktarıldı. Ayrıca yapılandırmanın detaylarına yönelik duyurunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pazartesi günü gerçekleşecek olan kabine toplantısında yapılacağı ifade edildi.

TESK Başkanı Palandöken en son Cumhurbaşkanı Erdoğan’a EYT ile ilgili mektup göndermişti. EYT düzenlemesinde esnaflar için istenen 9 bin prim sayısının düşürülmesini istemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.