Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TESK Başkanı’nda Vergi Çıkışı: Ateşle Oynanıyor

Vergi artışı kararında ısrarını sürdüren ekonomi yönetiminin enflasyonun ateşini daha da yükselttiğini savunan TESK Başkanı, vergi zamlarının geri alınmasını istedi.
TESK Başkanı’nda Vergi Çıkışı: Ateşle Oynanıyor
Yorum

Hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de duyurulan son özel tüketim vergisi (ÖTV) zammına ilişkin Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’den çağrılar gelmeye devam ediyor.

Yeni zamların enflasyonun ateşini körükleyeceği eleştirilerini ilk günden beri yapan Palandöken, katıldığı TV100 yayınında akaryakıttaki ÖTV zamlarının toplumu getireceği boyuta dikkat çekti.

Vergi artışlarını beklemediklerini ve gelen zam haberlerinin fazla olduğunu ifade ederek, zamlı maaşların hesaplara yatırılmadan gelen vergi artışlarının hakkaniyetli olmadığını savundu.

“ÖTV, KDV ile oynanması ateşle oynama gibi” diyen TESK Başkanı, söz verildiği gibi enflasyonun bastırılması için vergi zamlarının geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Vergi artışlarının can yakacak durumda olmaması gerektiğini ifade ederek, doğal gaza gelen zammı esnafın müşteriye yansıtması halinde dükkanlara kimsenin giriş yapamayacağını kaydetti.

Yaz mevsimine rağmen meyve fiyatlarının normalin üzerinde zamlanacağını belirterek, dün sunduğu ticari akaryakıt önerisini bugünkü konuşmasında da yineledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu