Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bingöl: Doğal Gazda Vergi Üç Katına Çıktı

Seçim dönemi ücretsiz olan doğal gaz sandıklar kapandıktan sonra cep yaktı. Son zamla doğal gazda yüzde 224 artan ÖTV için vergi uzmanı Ozan Bingöl uyarılarını yineledi.
Bingöl: Doğal Gazda Vergi Üç Katına Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan özel tüketim vergisi (ÖTV) artışı kararından doğal gaz da nasibini aldı. Doğal gazdan alınan ÖTV tutarının son vergi artışıyla yüzde 224 artmasının ardından vergi uzmanı Ozan Bingöl’ün yinelediği “Turpun büyüğü heybede” sözü akıllara geldi.

Sandıkların kapanmasıyla vatandaşın mali disipline sokulacağı ve vergilerdeki artışın buzdağının görünen kısmı olduğu mesajını vermeye devam eden Bingöl, sosyal medya hesabından şöyle açıklamada bulundu:

“Değerli arkadaşlar daha fazla moralinizi bozmak istemem ama konutlarda kullanılan doğalgazda da ÖTV üç katına çıkarılmıştır. Sm3’te 0,0230 TL olan ÖTV bugünkü karar ile 0,0747 TL’ye yükseltilmiştir! Ayrıca geçtiğimiz günlerde doğalgazdaki KDV oranı da %20 olmuştu.”


“Memurlara verilen seyyanen zam daha hesaplarına geçmedi ama seyyanen ÖTV artışları araç depolarında anında hissedildi” diyen Bingöl, dört gün önce söz konusu artışların haberini verdiğini hatırlattı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu