Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Palandöken: Artık Ticari Akaryakıt Şart Oldu

Akaryakıtta vergi zammı enflasyon ateşi için işaret fişeği oldu. TESK Başkanı, yeni zamlara yol açıldığı uyarısını yaparak ticari akaryakıt önerisini sundu.
Palandöken: Artık Ticari Akaryakıt Şart Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Resmi gazete ilanıyla gelen katma değer vergisi (KDV) ve özel tüketim vergisi (ÖTV) zamlarının ardı arkası kesilmezken kemer sıkan vatandaşın durumunu ortaya koyarak iktidara çağrıda bulunanların sayısı arttı.

Son yaptığı çağrıda KDV artışı sonrası temizlik malzemelerine gelen zammı gündeme getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, bugünkü uyarılarında ÖTV artışını ajandasından çıkardı.

Palandöken, “ÖTV artışından sonra motorinin litresi 33 lirayı geçti. Bu ÖTV zammının altından esnafımızın kalkması çok zor. Vatandaş da bu zamların karşısında oldukça zor duruma düşer” diye çıkışta bulundu.

Tarladan Sofraya Her Ürün Artık Yeniden Zamlı

Akaryakıt fiyatlarının nasibini aldığı zam yağmuru yüzünden artık ticari akaryakıtın şart olduğunu söyleyen TESK Başkanı, “Bu fiyatlarla esnafımız artık marşa basamaz duruma gelir. Çünkü bu fiyatlar otomatik olarak tüm ürünlere yansıyacaktır. Bu da vatandaşımızın alım gücünü düşürerek enflasyonu artıracaktır” dedi.

Akaryakıt tarafına gelen her zammın tüm ürünlerin fiyatlarına yansıyacağının altını çizerek şöyle söyledi:

“Esnafımız artık marşa basamaz. A’dan Z’ye tüm ürünlere zam artık kaçınılmaz. Çünkü bu yıl, bu akaryakıt öncesinde, MTV’yi de vatandaşlar ikinci kez ödeyecek. Bunların altından kalkılmaz. Tarladan sofraya her ürün artık yeniden zamlı olacak.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu