Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Ödemesini Tamamlayan Borsadaki Şirketten İhale Zaferi!

Nakit temettü ödemelerini tamamlayan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş., KAP'a yeni ihale kazandığını açıkladı. Detaylar haberde;
Temettü Ödemesini Tamamlayan Borsadaki Şirketten İhale Zaferi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merkezi Kayıt Kuruluşu’nca (MKK) hisse başına brüt 0,5313247 TL, net 0,4781922 TL nakit temettü ödemelerinin 15 Aralık’ta tamamlandığı belirtilen Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş., geçen haftanın ardından bu hafta da yeni ihale kazandığını duyurdu.

Borsa İstanbul’da FORTE koduyla işlem görmekte olan şirket, yeni iş ilişkisi başlıklı ihale açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Açıklamada, şirketin, Kültür ve Turizm Bakanlığı kurumunun “Parça Dahil Bakım Onarım, Lisans Güncelleştirme ve Teknik Destek Hizmeti Alımı” ihalesinde en iyi fiyatı sunarak birinci olduğu ifade edildi.

Sonucun ve karar yazısının, ihale komisyonu tarafından şirkete bildirildiği belirtildi.

İhale bedelinin 41 milyon 103 bin 900 Türk Lirası olduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ihale zaferinin şirketin karlılığına ve cirosuna olumlu etki edeceği belirtildi.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş., geçen haftaki bir başka KAP bildiriminde Devlet Hava Meydanları İşletmesi kurumunun “Oracle VTYS Makineleri Temini, Lisans Güncelleme Teknik Danışmanlık ve Yedekleme Ünitesi Parça Dahil Donanım Bakımı” ihalesinde en iyi fiyatı sunarak birinci olduğunu duyurmuştu.

FORTE Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,83 değer kaybederek 7.725,86 puandan tamamlarken FORTE hisseleri haftanın ikinci işlem gününü hafif yükselişle tamamladı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,1’lik yükselişle 61,5 TL seviyesine çıktı.

FORTE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

FORTE’nin haftalık ve aylık grafiğine bakıldığında yatırımcısına sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 14 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın