Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telegram Kullanıcılara Kripto Para ile Ödeme İmkanı Tanıyacak

Mesajlaşma uygulaması Telegram, platform üzerinden kullanıcılara kripto para ile ödeme gerçekleştirme imkanı sunacak.
Telegram Kullanıcılara Kripto Para ile Ödeme İmkanı Tanıyacak
HABER GİRİŞ

Yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarından Telegram, hizmet sağlayıcı Wallet sohbet merkezli ödeme mekanizmasının ötesine geçtiği için artık kripto para ödeme özelliğini getirdi. The Open Network (TON) blok zinciri üzerine inşa edilen Wallet, halihazırda sohbetlerde kullanıcılar arasında kripto para transferlerine izin veriyor.

Duyuruda, artık tüccarların ödemeleri kabul etmek için kullandıkları botlara kripto para birimini entegre etmelerine izin veriliyor. Sistem, Tether (USDT),Bitcoin (BTC) ve Toncoin (TON) kullanılarak mal ve hizmetler için ödeme yapılmasına izin veriyor.

Ekipten yapılan açıklamada, geçmişte kripto para ödeme sistemlerine veya bunlara bağlı benzer ürünlere bağlantılar içeren nispeten ilkel botlar biçiminde mevcut olduğu ancak WalletPay ile, satıcılar artık doğrudan sohbetler içinde ödeme yapma yeteneği gibi mevcut özelliklerle birlikte Telegram uygulamasında sorunsuz bir şekilde kripto para birimi ödemelerini kabul edebileceği belirtildi.

Telegram’da kripto hizmetlerinin sağlanması, varlıkların anlık mesaj göndermek kadar basit bir şekilde gönderilmesini ve alınmasını sağlayarak bir yıldan uzun bir süre önce başlamış olsa da, hala geniş çapta benimsenmedi.

Ödeme sağlayıcısı, 700 milyondan fazla Telegram üyesinin sadece 2 milyonunun Cüzdan hizmetlerini kullandığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Telegram’ın kripto para birimi yolculuğu, birkaç yıl öncesinde, TON blockchain projesinin geliştirilmesine kadar uzanıyor. O dönem ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşanan yasal savaşlar nedeniyle 2020’de süreç sonlandırılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.