Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknosa’dan Dudak Uçuklatan Gelir! Yıllık Artış 2 Katını Aştı

Çeyreklik finansal tablosunu yayımlayan Teknosa, hem karlılıkta hem de ciroda yüksek rakamlara ulaştı. Rapora dair bilinmesi gerekenler şöyle…
Teknosa’dan Dudak Uçuklatan Gelir! Yıllık Artış 2 Katını Aştı
HABER GİRİŞ

Sabancı Holding iştiraklerinden olan Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. 2022 yılının üçüncü çeyreğine ait finansal raporunu yayımladı. Bu sabah yapılan açıklamaya göre 30 Eylül’de biten üçüncü çeyreklik dönemde, 4 milyar 539 milyon TL satış geliri elde etti. Şirketin cirosu 2021 yılının aynı döneminde 1 milyar 967 milyon TL olmuştu.

2021’in ilk dokuz ayında 4 milyar 951 milyon TL olan satış geliri, bu yılın aynı döneminde 10 milyar 788 milyon TL’ye yükseldi. Böylelikle cirodaki yıllık büyüme oranı yüzde 118 olarak hesaplandı.

Türkiye’nin en büyük teknoloji perakendecilerinden biri olan Teknosa’nın E-ticaret brüt işlem hacmi dokuz aylık dönemde, 1 milyar 597 milyon TL’ye ulaştı.

9 Ayda 332,4 Milyon TL Net Kar

9 Ayda 332,4 Milyon TL Net Kar
Kaynak: KAP

Hem üçüncü çeyrek hem de 9 aylık dönemde cirosunu iki katından da fazla artıran Teknosa, karlılıkta da üstün başarı sağladı.

2021 yılının üçüncü çeyreğinde 29,4 milyon TL olan net kar, bu yılın aynı döneminde 140,5 milyon TL oldu. 2021’nin ilk 9 ayında 26,6 milyon TL net kar sağlarken bu yıl bunu 332,4 milyon TL’ye yükseltti.

GCM Yatırım Banner

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Timur, elde ettikleri güçlü bilançoyu değerlendirdi. Birçok kanalda gerçekleştirdikleri atılımlarla Teknosa’yı kalıcı ve sürdürülebilir büyüme modeline sahip bir şirkete dönüştürdüklerini söyledi.

“Pazaryeri iş modelinin yeni bir fazı olarak eylül ayında sosyal ticarete adım attık. Aynı zamanda sosyal ticaretin diğer bir kolu olan ve dünyada yükselen bir trende sahip canlı yayınla ürün tanıtımı ve satışına da başladık.” diyen Timur, müşterilere yeni deneyimler sunma ve Türkiye’deki oyun kurucusu olarak karşılarına çıkan tüm fırsatları değerlendirmeye devam edeceklerini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.