Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketi Tavan Olurken BIMAS Yatırımcısını Üzdü!

Borsa İstanbul’da tüm zamanların en yüksek seviyesi görülürken Penta Teknoloji hisseleri tavan oldu. En çok düşen hisseler hangileri? İşte detaylar;
Teknoloji Şirketi Tavan Olurken BIMAS Yatırımcısını Üzdü!
HABER GİRİŞ

Geçen yılın son aylarında beklenti altında kalan ve özellikle borsaya yeni katılmış olan yatırımcıların aradığını bulamadığı Borsa İstanbul, 2024’te yukarı yönlü hareketlerle dikkat çekiyor. 2023 yılını 7470 puandan tamamlayan BIST 100 endeksi, 1 Şubat tarihinde yeni rekoruna ulaştı.

Uzmanların büyük bir bölümünün yukarı yönlü hareketlerde hemfikir olduğu süreçte, 2024’ün Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin belirsizliğine rağmen borsadaki yükseliş yüzleri güldürüyor.

Teknoloji Şirketi Tavan Olurken BIMAS Yatırımcısını Üzdü!Kaynak: Paratic Piyasalar

31 Ocak tarihinde günü 8496 puandan tamamlayan BIST 100 endeksi, gelen alımlarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Kapanış yüzde 1,7 artışla 8646 puandan gerçekleşti.

Endekste toplam işlem hacmi 113,1 milyar lira olarak gerçekleşti. Sektör endeksleri arasında en faza artan yüzde 3,6 ile taş, toprak olurken en çok gerileyen yüzde 0,9 düşüşle finansal kiralama oldu.

GCM Yatırım Banner

Teknoloji Şirketi Tavan Olurken BIMAS Yatırımcısını Üzdü!Kaynak: GCM Yatırım

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında işlem hacmi en yüksek şirket Türk Hava Yolları (THYAO) oldu. Endekse dahil hisselerden en fazla yükselenler yüzde 10 artarak 21,4 TL’ye çıkan Penta Teknoloji (PENTA), yüzde 8,5 artarak 35,7 TL’ye çıkan Çimsa (CIMSA) ve yüzde 6,8 artarak 150,4 TL’ye çıkan Anadolu Efes (AEFES) olarak sıralandı.

Oyak Yatırım, 1 Şubat tarihinde paylaştığı raporunda CIMSA için hedef fiyatını 50,5 TL’ye çıkardı.

Perakende sektörünün öncü firmalarından Bim (BIMAS), en çok kaybettiren hisseler arasında ilk sıraya adını yazdırdı. BIMAS, yüzde 1,8 düşerek günü 374 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın