Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tekfen’den Romanya İhalesine Dair Nihai Açıklama

Tekfen Holding A.Ş, uzun süredir sürüncemede olan Romanya ihalesine yönelik nihai kararın verildiğini açıkladı. Detaylar haberde...
Tekfen’den Romanya İhalesine Dair Nihai Açıklama
HABER GİRİŞ

Tekfen Holding A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Romanya projesi ihale süreci hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin Romanya’da The National Road Infrastructure Management Company S.A. (CNAIR) tarafından yaptırılması planlanan projeyi üstlenmek üzere ihaleyi kazandığını bildiren yazıyı aldığını hatırlattı.

Tekfen, ihalenin sonucuna itiraz edildiğini, süreç tamamlandığında tekrar bilgilendirme yapılacağına dair açıklama yapıldığını anımsattı.

Şirket güncel bilgiyi aktararak Romanya Otoyol İdaresi’nden alınan 23.10.2023 tarihli yazıda, itiraz neticesinde yeniden yapılan değerlendirme sonucunda, itirazda bulunan diğer isteklinin ihaleyi kazandığını bildirdi.

Tekfen Holding’in borsada (TKFEN) kodu ile işlem gören hisseleri bugün saat 10.00 itibarıyla 45.50 TL’den işlem görmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler saat 11.55 itibarıyla hafif düşüşe geçti. Saat 12.38 itibarıyla 44.98 TL’den işlem gördü.

Şirketin hisseleri yatırımcısına haftalık bazda yüzde 8,78, aylık bazda yüzde 12,85 değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.