Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tekfen’in Romanya’da Kazandığı İhale Sonucuna İtiraz Edildi

KAP’ta yer alan açıklamaya göre Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.'nin Romanya'da kazandığı bir ihalenin sonucuna itiraz yapıldı.
Tekfen’in Romanya’da Kazandığı İhale Sonucuna İtiraz Edildi
Yorum

Tekfen Holding A.Ş. Romanya’daki bir ihale sürecine dair yatırımcılarını bilgilendirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamaya göre şirketin bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin Romanya’da The National Road Infrastructure Management Company S.A. tarafından yaptırılması planlanan “Ploiesti-Buzau Highway Lot 3: Pietroasele-Buzau, km 49+350 –km 63+250″ projesini üstlenmek üzere ihaleyi kazandığına dair yazının Mayıs ayında alındığı hatırlatıldı.

25 Mayıs’ta yapılan açıklamada bu ihalenin sonucuna itirazda bulunulmaması halinde, şirketin sözleşme görüşmelerine çağırılacağı da belirtildi.

Bugün yapılan açıklamada ise söz konusu ihalenin sonucuna itirazda bulunulduğu ve itiraz süreci tamamlandığında tekrar bilgilendirme yapılacağı duyuruldu.

Tekfen Hisseleri Satıcılı Seyrediyor

Tekfen 6 Haziran Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tekfen Holding hisse senedi (TKFEN) son kapanışını 34,54 liradan yaptı. Haftanın ikinci işlem gününe 34,48’den başlayan hisseler, gün içinde 33,5 – 34,7 arasında hareket etti.

Saat 15.34’te yüzde 1,33 ekside 34,06 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda yüzde 1 ile ılımlı artış gösteren şirket hisseleri, aylık dönemde yüzde 13’ten fazla prim yaptı. Yıllık süreçte ise yüzde 25 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu