Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tedbir Kararı Gelen Otomotiv Hissesi Taban Oldu

Tavan hareketleri ile dikkat çeken KARSN, tedbir kararı sonrasında taban oldu. Detaylar haberde...
Tedbir Kararı Gelen Otomotiv Hissesi Taban Oldu
HABER GİRİŞ

Tavan hareketleriyle dikkat çeken Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş.’nin KARSN hisseleri tedbir kararı sonrasında taban oldu.

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dün yaptığı açıklamada KARSN hisseleri için tedbir alındığını duyurmuştu.

KARSN hisselerinin Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 28.06.2024 tarihli işlemlerden 26.07.2024’e kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtilmişti.

Karsan Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

 

Alınan karar sonrası hisseler bugün düşüşe geçti. Dün tavan olup kapanışı 18,26 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 17,90 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

Düşüşe geçen hisseler yüzde 9,97 düşerek 16,44 TL’ye geriledi. KARSN hisseleri yıllık bazda yüzde 75,45, aylık bazda yüzde 29,04, haftalık bazda yüzde 25,5 kazandırdı. Hisselerin tavan hareketleri dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.