Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tedbir Geldi, 6 Günlük Tavan Serisi Bozuldu

Geçen hafta halka arz edilen BORLS hissesinde, tedbir gelmesi sonrasında bugün tavan serisi bozuldu. Detaylar geliyor…
Tedbir Geldi, 6 Günlük Tavan Serisi Bozuldu
HABER GİRİŞ

Geçen hafta halka arzı gerçekleşen Borlease Otomotiv (BORLS) ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişmenin ardından hisse senedindeki tavan serisi bozulmuş oldu.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi uygulandığı kaydedildi.

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BORLS, DYOBY, INGRM ve KGYO paylarında 26/10/2023 tarihli işlemlerden 24/11/2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

Bildirimde, “SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklama sonrası BORLS hisselerinde 6 günlük tavan serisi bozulmuş oldu. Hisse senedi günlük bazda yüzde 3 kayıpla 39 TL seviyesinden işlem görüyor. BORLS 19 Ekim tarihinde borsada işlem görmeye başlamıştı.

GCM Yatırım Banner

Toplam 47.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzını 25,29 TL fiyattan gerçekleştiren BORLS, halka arz sürecini 11-12-13 Ekim tarihleri olmak üzere üç iş gününde tamamlamıştı. Şirketin halka arz büyüklüğü 1.300.000.000 TL olarak gerçekleşmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın