Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tedbir Geldi, 6 Günlük Tavan Serisi Bozuldu

Geçen hafta halka arz edilen BORLS hissesinde, tedbir gelmesi sonrasında bugün tavan serisi bozuldu. Detaylar geliyor…
Tedbir Geldi, 6 Günlük Tavan Serisi Bozuldu

Geçen hafta halka arzı gerçekleşen Borlease Otomotiv (BORLS) ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişmenin ardından hisse senedindeki tavan serisi bozulmuş oldu.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi uygulandığı kaydedildi.

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BORLS, DYOBY, INGRM ve KGYO paylarında 26/10/2023 tarihli işlemlerden 24/11/2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

Bildirimde, “SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklama sonrası BORLS hisselerinde 6 günlük tavan serisi bozulmuş oldu. Hisse senedi günlük bazda yüzde 3 kayıpla 39 TL seviyesinden işlem görüyor. BORLS 19 Ekim tarihinde borsada işlem görmeye başlamıştı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Toplam 47.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzını 25,29 TL fiyattan gerçekleştiren BORLS, halka arz sürecini 11-12-13 Ekim tarihleri olmak üzere üç iş gününde tamamlamıştı. Şirketin halka arz büyüklüğü 1.300.000.000 TL olarak gerçekleşmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu