Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TBMM’nin Odağında Ekonomi Teklifleri Yer Alacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yıl sonuna kadar milyonların merakla beklediği EYT, sözleşmelilere kadro gibi konulara yoğunlaşacak. İşte detaylar;
TBMM’nin Odağında Ekonomi Teklifleri Yer Alacak
Yorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), yeni yasama yılında ekonomi ağırlıklı başlıklar üzerinde çalışacak. Meclis’te ekonomi teklifleri üç aşamaya ayrıldı. İlk teklif Meclis gündemine taşındı. Diğer tekliflerde ise EYT’den sözleşmeli personele kadar ekonomik yaşamı ilgilendiren birçok madde olacak.

Üniversitelilerin kredi borçlarını kapsayan icralık dosyalara kadar birçok başlıkta düzenleme yapılacak. Teklif plan ve bütçe komisyonunda görüşüldükten sonra Genel Kurul’da ele alınacak.

EYT’de Prim Hesapları Yapıldı

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda taslak çalışması yapıldı. 1999 yılı öncesi işe girmiş olan çalışanları kapsayan prim hesaplaması yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kendi taslağını oluşturdu ve kısa sürede Meclis’e sunulması planlanıyor. Söz konusu çalışmanın yıl sonunda Meclis’ten geçmesi tahmin ediliyor.

Sözleşmelilere Kadro

Kamuda sözleşmeli çalışan personellerle ilgili olarak sona gelindi. Kamuda ortalama 600 bin personelin kadroya geçmesi için yapılan teknik çalışmanın büyük çoğunluğu tamamlandı.

Günübirlik Tesisler

Turizm sektörü kapsamında günübirlik kiralanan tesislere denetim getirilecek. Bu tesislerin başka kişilere kiralanması engellenecek. Düzenleme ile birlikte cezalar yükselecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu