Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Taze Halka Arz Yeniden Atağa Geçti! 3 Gündür Tavan Gidiyor

Yeni halka arz olan kablo şirketinin hisseleri tavan hareketlerine yeniden başladı. O hisse 19 TL'den 73 TL'ye çıktı. İşte detaylar...
Taze Halka Arz Yeniden Atağa Geçti! 3 Gündür Tavan Gidiyor
HABER GİRİŞ

Geçen ay halka arz olan şirketler arasında katılan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş, yeni haftanın ilk gününde yaptığı peş peşe anlaşmalar ile dikkatleri üzerine çekmişti. Halka arz olduktan sonra 10 gün tavan serisi ile çok konuşulan ALVES hisseleri, yeni tavan serisi ile gündeme oturdu.

Şubat ayında 19,45 TL’den halka arz olan ALVES hisseleri, 10 günlük tavan serisi ile 55 TL’ye kadara yükselmişti. Sonrasında hisseler anlık düşüşe geçse de toparlama eğilimine girmişti. Tavan hareketlerini iki gün daha sürdürdükten sonra bu haftanın ilk işlem gününde düşüşe geçmişti.

ALVES Hisseleri Tavan Hareketlerine Yeniden Başladı

19 Mart’ta açılışı 56,90 TL’den yapan hisseler saat 17.05’de 60,80 TL’ye yükselerek tavan oldu. Bu tavan seyrini 20 Mart’a taşıyan hisseler 66,85 TL’ye yükseldi.

Alves Kablo Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftanın dördüncü gününde ALVES hisseleri tavan seyrini 21 Mart’a taşıyarak 73,5 TL’ye yükseldi.

Hisselerin haftalık kazancı yüzde 46,27 oldu.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bu hafta başında 3 yeni anlaşma imzalamıştı. Bayilik sözleşmesi kapsamında 101 milyon TL’lik ve 80 milyon TL’lik iki sözleşemeye imzayı atmıştı. Bunun yanında yurt içi yerleşik bir firma ile 1,2 milyon dolarlık anlaşmayı imzalamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın