Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Anlaşmaları Peş Peşe İmzaladı! Ciroya Milyonlar Aktı

Hisselerini halka yeni arz eden kablo şirketi, bugün peş peşe yaptığı anlaşmalar ile yatırımcının dikkatini çekti. İşte o şirket ve milyonluk anlaşmaları...
Yeni Halka Arz Anlaşmaları Peş Peşe İmzaladı! Ciroya Milyonlar Aktı
HABER GİRİŞ

Şubat ayında halka açılan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. yatırımcıların oldukça dikkatini çekmişti. Şirketin hisseleri (ALVES) yatırımcı tarafından büyük ilgi görerek halka arza katılım yüksek olmuştu. 10 günlük tavan serisini bozuktan sonra çok konuşulan Alves Kabo, yeni iş ilişkileri ile gündemde yerini aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, firmaya gelen bayilik başvurularının değerlendirmeye alındığını belirtti.

Bu kapsamda yurt içi yerleşik ve alanında en üst segmentte olan bir firma ile yeni bayilik sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.

Bunun yanında 101 milyon TL + KDV ürün satış sözleşmesi imzalandığı not edildi. Anlaşmanın 3 milyon 138 bin 595 dolar olduğu ve güncel Merkez Bankası dolar satış kuru ile hesaplandığı not edildi.

Şirketin faaliyetlerini olumlu etkileyecek bir bayilik sözleşmesi daha imzalandı. Yine yurt içinde yerleşik ve en üst segmentte olan bir firma ile 80 milyon TL’lik +KDV ürün sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bahsi geçen sözleşmenin 2 milyon 486 bin 016 dolar olduğu, güncel Merkez Bankası dolar satış kuru ile 32,18 TL’den hesaplandığı bildirildi.

Şirket, KAP üzerinden bunun yanında yenilenebilir enerji kablo ve elektrik malzemelere teradikçi firması olan yurt içi yerleşik bir firma ile kablo satışı sözleşmesi imzalandığını aktardı.

Sözleşme bedelinin 1 milyon 225 bin dolar+ KDV olduğu kayda geçti.

Alves Kablo Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yapılan anlaşmaları güne düşüş ile başlayan hisselere bir etkisi olmadı. Geçen haftayı 60,75 TL’den kapatan hisseler yeni haftaya 57,9 TL’den başladı.

55,3 TL’ye kadar düşen hisseler yazım sırasında 57,15 TL’den işlem gördü. Haftalık yüzde 58,47 kazandıran hisseler günlük yüzde 6’ya yakın kayıpta. ALVES hisseleri 19,45 TL’den talep toplamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.