Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisiyle Dikkat Çeken Halka Arza Brüt Takas Tedbiri

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuru yapan Borsa İstanbul MEKAG, CELHA, MARKA ve AGYO paylarında tedbir kararı alındığını açıkladı. İşte detaylar;
Tavan Serisiyle Dikkat Çeken Halka Arza Brüt Takas Tedbiri
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 26 Ekim tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Meka Beton (MEKAG), Atakule GYO (AGYO), Çelik Halat (CELHA), Marka Yatırım Holding (MARKA) hisselerine tedbir uygulandığını açıkladı.

MEKAG payında 27.10.2023 tarihli işlemlerden 24.11.2023 tarihli işlemlere kadar brüt takas uygulanacağı açıklandı.

Tavan Serisiyle Dikkat Çeken Halka Arza Brüt Takas TedbiriKaynak: Paratic Piyasalar

5-6 Ekim tarihlerinde halka arz olan ve 12 Ekim’de işlem görmeye başlayan MEKAG, 11 gündür tavandan işlem görüyor. 27,5 TL’den işlem görmeye başlayan hisse 71 TL’ye kadar yükseldi. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği hissede haftalık kazanç yüzde 76,9 seviyesinde.

Meka Beton’un hisse performansı, yakın zamanda halka arz olup Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlere göre pozitif oldu. 19 Ekim’de işlem görmeye başlayan Borlease Otomotiv (BORLS), 6. gününde tavan serisini bozmuştu. 25 Ekim’de BORLS için tedbir kararı açıklanmıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Diğer Tedbirler

AGYO ve CELHA paylarında 27.10.2023 tarihli işlemlerden 24.11 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi. AGYO yüzde 4 artışla 10 TL’den, CELHA ise yüzde 4,4 yükselişle 45,9 TL’den kapanış yaptı.

MARKA paylarının 27.10.2023’ten 24.11.2023’e kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem göreceği duyuruldu. MARKA, son dönemde sergilediği performansla dikkat çekiyor. Hisse, 26 Ekim’i yüzde 10 artışla 23,2 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 57, aylık yüzde 80 ve yıllık yüzde 584 oranında değer artışı gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.