Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisi Rekora Koşan Halka Arz Üretimi 3’e Katlıyor!

Halka arz olmasından bu yana tavan serisini bozmayan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., kapasite artışı duyurusunda bulundu. Detaylar;
Tavan Serisi Rekora Koşan Halka Arz Üretimi 3’e Katlıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Firmaların dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlamayı amaçlayan bir teknoloji ve Ar-Ge şirketi olan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., bu ayki halka arzıyla birlikte borsanın en çok konuşulan şirketlerinin ilk sıralarında geliyor.

6 ve 7 Şubat tarihlerinde 35 TL fiyatla halka arz olan şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde bağlı ortaklığının üretim kapasitesinin artırılmasına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PATEK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Türkiye’nin ilk insansız helikopteri niteliğindeki Alpin’in geliştiricisi olan bağlı ortaklık TİTRA Teknoloji A.Ş.‘nin mevcut üretim kapasitesini 3 katına çıkaracak bir atılım gerçekleştirildiği belirtildi.

Şirketin genişleyen iş hacmine uygun olarak artan istihdam ve Ar-Ge faaliyetleri için daha geniş alanlarda çalışmalarını sürdürmesi amacıyla Ankara’nın Havacılık ve Uzay İhtisas Organize Sanayii Bölgesinde 6.221 metrekare kapalı alana sahip bir fabrika binasının 5 yıllık süre için kiralandığı bilgisi verildi.

Yeni fabrikada mevcut ürünlerin üretimleri ile birlikte yeni ürünler için de geliştirme faaliyetlerinin hızlandırılmasının hedeflendiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin genel müdürü Selman Dönmez, önceki gün katıldığı bir programda şirketin yatırımları ve faaliyetleri hakkında bilgi vermiş; Pasifik Teknoloji’nin çatısı altında bilişim altyapıları ve siber güvenlik alanında faaliyet gösteren bir kadro olduğunu söylemişti.

Titra Grubu’nun şirket bünyesine katılmasıyla birlikte 13 şirketin grup çatısı altında faaliyet gösterdiğini belirtmişti.

PATEK Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 1,05 değer kaybederek 9.097,15 puandan tamamlarken PATEK hisseleri yatırımcısını güldürmeye devam etti.

PATEK Fiyatı Tavan Serisini Koruyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Halka arz büyüklüğü 945 milyon lira olarak gerçekleşen şirketin hisselerinin değeri, tavan serisinin devamıyla 132,4 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın