Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Bozan HRKET Çin’den Yeni İş Aldı

Yeni halka arz olan ve bugün tavan serisini sonlandıran Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’den yeni iş haberi geldi.
Tavan Bozan HRKET Çin’den Yeni İş Aldı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta borsada hisseleri işlem görmeye başladıktan sonra tavan serisini 4 günle sınırlı tutarak bugün yatırımcısının hevesini kursağında bırakan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’den bildirim geldi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklamasını paylaştı.

Yeni sipariş aldığını duyuran şirket, Çin’in en büyük rüzgâr türbin üreticisi Goldwind ile el sıkıştığı bilgisini verdi.

Goldwind’in Türkiye’de gerçekleştireceği 7 projede şirketin de faaliyette olacağı paylaşılan açıklamada, “Yurt içi taşıma, vinç ile montaj ve elektrik mekanik montaj hizmetleri sağlanması konusunda anlaşmaya varılmış olup, yapılan anlaşmanın toplam bedeli 7.016.000 USD’dir” denildi.

Şirketin 7 milyon doları aşan anlaşmayı duyurduğu günde hisseler tabandan kalkmadı.

GCM Yatırım Banner

70 TL’den halka arz olan HRKET kodlu hisseler tavan serisini 4 günle sınırlı tutarak bugünkü açılışta tabana yerleşti. Hisseler beşinci işlem gününde 92,20 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın