Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tav Havalimanları Kuveyt’te İhaleye Çıktığını Duyurdu

Tav Havalimanları Holding A.Ş., bugün Kuveyt Sivil Havacılık İdaresi tarafından düzenlenen ihaleye teklif sunduğunu duyurdu. İşte detaylar;
Tav Havalimanları Kuveyt’te İhaleye Çıktığını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Tav Havalimanları Holding A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kuveyt uluslararası havalimanı terminal 2 işletme ve bakım hizmeti ihalesi hakkında açıklamasını paylaştı.

Açıklamada, Tav Havalimanları Holding’in, Kuveyt Sivil Havacılık İdaresi tarafından düzenlenen ihaleye bugün teklif sunduğu kaydedildi.

Sunulan teklife ilişkin içeriğin henüz kamuoyuyla paylaşılmayacağı şu ifadelerle paylaşıldı:

“Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi uyarınca, yönetim kurulumuzun söz konusu ihaleye ilişkin 24 Mayıs 2024 tarihli kararının açıklanması, gizliliği korunması gereken bir sürecin olumsuz yönde etkilenmemesi, şirketimizin yasal hak ve menfaatlerinin korunması ve henüz kesinleşmeyen bir süreç ile ilgili olarak yatırımcıların yanıltılması risklerinin önlenmesi amaçlarıyla ertelenmişti.”

Tav Havalimanları Holding’in Borsa İstanbul’da TAVHL koduyla işlem gören hisselerinde yıllık prim yüzde 180’e yakın kayda geçti. Hisseler geçen haftayı yüzde 3 artıda 252.25 TL’den kapattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.