Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım Bakanlığından 1200 Projeye 300 Milyon TL Hibe Verilecek

Kırsal kalkınma destekleri kapsamındaki "Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri"nde hibe desteği almaya hak kazanan başvuru sahipleri belli oldu. Detaylar haberde;
Tarım Bakanlığından 1200 Projeye 300 Milyon TL Hibe Verilecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanlığı, 81 il düzeyinde yürütülen “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri”nde hibe desteği almaya hak kazanan başvuru sahiplerinin belli olduğunu duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 1200 adet projeye toplamda 300 milyon TL hibe sağlanacağı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin liraya kadar yüzde 100 hibe desteği verileceği ifade edildi.

Yumaklı Twitter Hesabından Paylaştı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da sosyal medya hesabından konuya dair bir paylaşım yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Paylaşımında, “Kırsal alanda yaşamayı taahhüt eden; tarım, orman, gıda ve su ürünleri alanlarında lise ve üniversite mezunu gençlerimize toplam 300 milyon TL hibe desteği sağlayacağız. Hayırlı olsun. Genç girişimcilerimizin yanındayız. Bu yüzyılı, üretimin ve üreticimizin yüzyılı yapacağız” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner

Proje kapsamında kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokullarından mezunların uygulayacağı projeler için hibe desteği sağlanacağı bilgisi verildi.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişilere bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği sağlanacağı da belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Söz konusu desteklerin, hayvansal, bitkisel, su ürünleri, coğrafi işaretli ürün ve geleneksel ürün üretimiyle bu ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik projelere verileceği kaydedildi.

Bu alanda yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 1200 projenin hibe desteği almaya hak kazandığı ve bu projelere 300 milyon liralık hibe sağlanacağı ifade edildi.

Konya İlk Sırada Yer Aldı

Projeden en çok faydalanan ilin 33 proje ile Konya olduğu belirtildi.

32 projeyle Şanlıurfa, 28 projeyle Diyarbakır, 26 projeyle Ankara ve 25 projeyle İzmir’in diğer sıraları paylaştığı bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.