Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tabana Yerleşen KOCMT için Bilanço Açıklaması Geldi

Bugün borsada yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan Koç Metalurji, yılın birinci çeyrek VUK kayıtlarında geçen net kârını açıkladı.
Tabana Yerleşen KOCMT için Bilanço Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Yeni halka arz olan ve geçen hafta borsada işlemlere başlayıp bugün tavan serisine veda eden Koç Metalurji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamalarını sürdürüyor.

Sabah saatlerinde basın yayın organlarında çıkan haberler hakkında açıklamasını paylaşan şirket, yeni bildiriminde, 2024 yılı 1. geçici vergi dönemi beyanname ekinde gelir tablosunu yayınladı.

Ocak-Mart 2024 dönemine ilişkin Sermaye Piyasası mevzuatına göre düzenlenmemiş olan ve kurumlar geçici vergi beyannamesi kapsamında vergi dairesine sunulan gelir tablosunda, şirketin vergi dairesine sunulan rakamlara göre 15.173.481 TL kâr yazdığı görüldü.

Söz konusu tablonun ise Sermaye Piyasası mevzuatına göre düzenlenmediği ve şirketin açıklayacağı 2024 yılı 1. çeyrek bilançosunu ifade etmediği notu düşüldü.

20,50 TL’den halka arz olan KOCMT kodlu hisseler geçen hafta Cuma günü borsada işlem görmeye başladıktan sonra tavan serisini 3 günle sınırlı tuttu. Dün 27,24TL’yi gören hisseler bugün açılışta tabana giderek 24,52 TL seviyesine geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın