Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TAB Gıda ve Vera GYO’nun İşlem Tarihi Açıklandı

Geçen hafta halkı arı gerçekleştiren TAB Gıda ve Vera GYO’nun işlem tarihleri KAP’a gönderilen bildirimler ile netleşti. Detaylar geliyor...
TAB Gıda ve Vera GYO’nun İşlem Tarihi Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada son günlerde satış baskısı hakim olsa da, halka arz tarafından yatırımcı rüzgarı artarak devam ediyor. Geçen hafta halka arzı gerçekleştirilen TAB Gıda ve Vera GYO için işlem tarihleri açıklandı.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bildirimlere göre TAB Gıda ve Vera GYO bu hafta içinde Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Açıklamaya göre TAB Gıda, 26 Ekim Perşembe günü işleme açılacak.

Açıklamada, “Halka arz edilen Şirket payları 26/10/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 130 TL/pay baz fiyat, “TABGD.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Vera GYO’nun işlem göreceği tarih ise 27 Ekim Cuma günü olarak açıklandı. KAP’a gönderilen bildirimde, “Halka arz edilen 55.000.000 TL nominal değerli Şirket payları 27/10/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 15,78 TL/pay baz fiyat, “VRGYO.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Hafta sonu yapılan halka arz sonuçlarına göre TAB Gıda 5,2 milyon katılımcı ile rekora imza attı. TAB Gıda’nın halka arzına, planlananın 2,5 katı talep geldiği duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın