Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SurveyMonkey CEO’su Teknoloji Sektöründeki Volatilite ile İlgili Endişelenmiyor

Kaliforniya merkezli online anket portalı SurveyMonkey’nin CEO’su Zander Lurie, şirketin günlük piyasa volatilitesine dayanacağını söyledi. Detaylar haberinizde;
SurveyMonkey CEO’su Teknoloji Sektöründeki Volatilite ile İlgili Endişelenmiyor
HABER GİRİŞ

Son dönemde teknoloji hisselerinde yaşanan düşüşe rağmen halka açık bir teknoloji şirketinin CEO’su bu konuda endişelenmediğini açıkladı. Dikkat çeken habere göre Kaliforniya merkezli online anket portalı SurveyMonkey’nin CEO’su Zander Lurie, şirketinin teknoloji sektöründeki kargaşaya dayanacağını dile getirdi.

Bu noktada SurveyMonkey’nin daha Eylül ayında halka arz edilmiş olmasına ve çok az süredir borsada işlem görmesine vurgu yapılırken şirketin hisselerinin o zamandan bu yana büyük bir düşüş yapmasının ayrıca üzeri çizildi. Zira anket yazılım ürünleri sağlayıcısı SurveyMonkey’nin hisseleri, NASDAQ’da halka arz edildikten sonra bugüne dek yüzde 34 düşüş yaşamıştı.

SurveyMonkey’nin CEO’su Zander Lurie; borsanın kısa vadede bir oylama makinesi, uzun vadede ise bir ağırlık makinesi olduğunu söyledi.

SurveyMonkey’nin CEO’su Zander Lurie Teknoloji Hisselerinde Dalgalanma “Bence şirketimiz esnek ve günlük piyasa volatilitelerine dayanacak güçte ve uzun vadeli değer yaratmanın tutarlı teslimat ve sonuçlarla inşa edildiğini biliyoruz” diyen CEO, önümüzdeki hafta şirketin ilk üç aylık kazanç raporunu paylaşmayı dört gözle beklediğini aktardı. Fakat teknoloji sektöründeki daha geniş endişeler konusunda da uyarı yaptı.

Teknoloji sektörünün şu anda baskı altında olduğunu kabul eden CEO, teknoloji şirketlerinin ölçekleri ve piyasa değerindeki temsiliyetleri bakımından çok büyük hale geldiklerini belirtti.

SurveyMonkey’nin CEO’su Zander Lurie Teknoloji Hisselerinde Dalgalanma Endişelenmiyor Lurie teknoloji şirketlerinin kullanıcı güvenini yeniden kazanmaya odaklanması gerektiğini vurgularken, SurveyMonkey’nin Salı günü açıkladı verilerden bahsedildi. Çünkü firmanın verilerine göre ABD’lilerin yüzde 92’sinin satın alma kararlarında marka güveni rol oynuyordu ve bu rakam Birleşik Krallık’ta yüzde 89 seviyesindeydi.

Lurie de söz konusu oranların ne kadar yüksek olduğuna dikkat çekerek; “Eğer gerçekten dinliyor, anlıyor, doğru soruları soruyor ve bu verileri iyi kullanıyorsanız, şirketiniz rekabet etmek için iyi bir pozisyonda olacak demektir” ifadeleriyle görüş bildirdi.

GCM Yatırım Banner

İlgili haberde SurveyMonkey’nin platformlarında her gün 20 milyon soruya cevap verdiği ve abonelik servisi olarak gelir elde ettiği bilgileri de paylaşıldı. Lurie Avrupa Genel Veri Koruma Düzenlemesi’nin müşteri verilerini korumak açısından önemli bir atılım olduğunu SurveyMonkey’nin yasaya uygun davrandığını da hatırlattı. Son olarak, müşteri gizliliğine gerçekten önem vermeyen şirketlerin çöküntüye uğrayacağını öngördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın