Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Strache: Avrupa Rus Yaptırımları Konusunda İnsanları Kandırdı

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar yüksek sesle sorgulanıyor. Avusturyalı siyasetçi, Moskova’ya parmak sallayan AB’nin aslında Rusya’ya iyilik yaptığına işaret etti.
Strache: Avrupa Rus Yaptırımları Konusunda İnsanları Kandırdı
HABER GİRİŞ

Batı’nın, Ukrayna’da başlattığı savaşı gerekçelendirerek Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara karşı çıkanların sayısı artıyor. Rusya’ya karşı uygulanan özellikle ekonomik yaptırımların işe yarayacağı ısrarını sürdüren Avrupa Birliği’nin (AB) kararları yüksek sesle sorgulanıyor.

Rusya’ya yönelik yaptırımların etkisiz olduğunu düşünen Macaristan Başbakanı Victor Orban’a, Avusturya’nın eski Başbakan Yardımcısı Heinz-Christian Strache de katıldı.

Viyana’daki mitingde yaptığı konuşmada Batı’nın yaptırımlarını eleştiren Strache, uygulanan ambargoların Rusya’yı diz çöktürmeyeceğini söyledi.

Pandeminin ardından başlayan savaş ortamında ekonomik yaptırımların Avrupa da dahil olmak üzere insanları zor duruma düşürdüğüne işaret etti.

Bu ortamda ise Rusya’ya uygulanan yaptırımlarla sorunun çözüm bulacağına dair politikalarla insanların kandırıldığını savundu.

GCM Yatırım Banner

Rus gazı, petrolü ve kömürüne getirilen ambargoların enerji fiyatlarında fahiş artışlar yarattığına ve böylece Rusya’nın arz kaleminde gelirinin yükseldiğine dikkat çekti.

Rusya’nın enerji gelirlerinin 100 milyar dolardan 220 milyar dolara çıktığını belirterek, Moskova’ya parmak sallayan AB’nin aslında Rusya’ya iyilik yaptığına işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.