Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Macaristan Başbakanı: Rusya’ya Yönelik Yaptırımlar Etkisiz

Başbakan Orban, Rusya’ya uygulanan yaptırımların etkisiz olduğunu ve Macaristan için ağır sonuçları olacağını söyledi. İşte detaylar;
Macaristan Başbakanı: Rusya’ya Yönelik Yaptırımlar Etkisiz
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği ülkeleri tavan fiyat konusunda uzun süredir anlaşmaya çalışırken gün içinde Çekya’dan yapılan açıklamayla birlikte uzlaşı sağlandığı duyuruldu. Macaristan Başbakanı devlet radyosu Kossuth Radio’da yaptığı açıklamalarda dikkat çeken ifadeler kullandı. AB Komisyonu’nun Ukrayna’ya 18 milyar euroluk yardım paketini veto etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Macaristan’ın ortak kredi alma fikrini desteklemediğini, AB’nin borçlu devletler topluluğu haline gelmesini istemediklerini vurguladı.

Ukrayna-Rusya savaşına dikkat çekerek AB’nin Rusya’ya uyguladığı sert yaptırımlara değindi. Doğalgaz ve nükleer enerjiye de yaptırım uygulanması durumunda bunun Macaristan için ağır sonuçları olacağını ifade etti. Bu gerekçelerden dolayı yaptırımlardan muaf olmak istediklerini dile getirdi.

“Yaptırımlar Etkisiz”

Rusya’ya uygulanan yaptırımların etkisiz olduğuna dikkat çeken Orban, savaşın başında yaptırımların sonuç vererek savaşı sona erdireceğinin savunulduğunu paylaştı. Ancak bunun gerçekleşmediğini, önlemlerin hedeflere bir milim bile yaklaşamadığını sözlerine ekledi.

AB Komisyonu, geçen ay Rusya ile savaş halindeki Ukrayna’ya gelecek yıl için 18 milyar euroluk destek paketi teklif etmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.