Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Başkanı Gönül’den Şirket Sahiplerine Yönelik Açıklama!

SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, bugün şirket sahiplerine yönelik açıklamada bulundu. Yeni yatırımcıların finansal okuryazarlığının gelişmesi gerektiğini söyledi.
SPK Başkanı Gönül’den Şirket Sahiplerine Yönelik Açıklama!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, sermaye piyasalarındaki son gelişmelerle ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Gönül, açıklamasında ilk olarak şirket sahipleri hakkında konuştu. Bu kişilerin hisselerin fiyatları hakkında konuşmalarına sıcak bakmadığını belirtti. SPK Başkanı Gönül’ü bu değerlendirmesi SASA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun açıklamalarından sonra geldi.

Erdemoğlu, SASA hisseleri hakkında değerlendirmede bulunarak şu anki piyasa değerinden rahatsız olduğunu söyledi. Hisse fiyatının 180 liraya çıkmasının nedenini bilmediğini belirtti. Erdemoğlu’nun söz konusu açılaması bugün düzeltildi.

Başkan Gönül, şirket sahipleri tarafından yapılan bu açıklamalar hakkında geçmişte incelemeler yaptıklarını söyledi. Bundan sonrada dikkatle takip edeceklerini ifade etti.

“Halka Arz Başvuruları Güçlü Bir Şekilde Devam Ediyor”

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) düzenlemelerin yapıldığını hatırlatan Gönül, orta vadeyi de kapsayan düzenlemeler üzerinde çalışmaların olduğunu aktardı. Bu düzenlemelerin yapılmasında her zaman paydaşların iyi niyetli olduklarını varsaymaya çalıştıklarını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, tedbirleri günün şartlarına göre alınmaya devam edeceğini söyledi. Borsa İstanbul Grubu ile Risk Merkezi kurduklarını vurguladı. Halka arz başvurularının güçlü bir şekilde devam ettiğini söyledi. Sanayinin yoğunlaştığı illerde daha fazla ulaşım sağlayarak sermaye piyasalarını anlattıklarını aktardı.

Yeni yatırımcılara değinen Gönül, bunların finansal okuryazarlığının gelişmesi için adım attıklarını bildirdi. Çok yakında sertifikasyon sürecinin başlayacağını ifade etti.

Hisse hareketlerinin yakından takip edildiğini söyleyerek neden düştüğünün ya da neden yükseldiğinin izleme komitesi tarafından izlendiğini söyledi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın