Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Patrondan İtiraf: SASA Hissesi Çok Yüksek Alınmaz!

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, SASA hisselerine dair dikkat çekici açıklamalar yaptı!
Patrondan İtiraf: SASA Hissesi Çok Yüksek Alınmaz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sasa Polyester hisselerindeki aşırı volatilite son günlerde borsa piyasalarının en çok konuşulan konusu oldu. Yatırımlarını uzun vadeli yapan ve daha düşük fiyattan hisse alanlar şu günlerde nispeten sakinliğini korumayı başarıyor.

Fakat küçük yatırımcılar ve özellikle de borsaya yeni giriş yapan, yeterli bilgisi olmayan birçok kişi yaşadığı derin kayıplar karşısında paniğe kapılmış durumda.

SASA hisse senedi fiyatının 190 liraya yaklaşan zirve sonrası çakılmasının ardından, şirket yönetiminden şaşırtıcı açıklamalar geldi.

Erdemoğlu: SASA’nın Şu Anki Piyasa Değerinden Rahatsızım

Hisselere yoğun bir şekilde alımın gelmesiyle birlikte SASA’nın piyasa değeri de tırmandı. Borsanın en değerli şirketi olmasının yanında, dünyanın en değerli 100 şirketi arasına da girmeyi başardı.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ise şirketin şu anda borsada geldiği piyasa değerinin kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hisse fiyatının 60 liradan 180 liraya neden yükseldiğini bilmediğini aktaran Erdemoğlu, “Yeni yatırım açıklamamız olmadı, hisse fiyatlarımızı yukarı çıkaracak bir açıklama da yapmadık.” dedi.

Fiyatlar 80 liraya çıktığında küçük yatırımcı zarar görmesin diye satış yaptıklarını ve satıştan sonra herkese “Sasa hissesi çok yüksek, alınmaz” diye öneride bulunduğunu belirtti.

Diğer şirketler hakkında yorum yapmaktan kaçınan Erdemoğlu, borsada son günlerde yaşanan havadan küçük yatırımcıların zarar görmesine üzüldüğünü sözlerine ekledi.

SASA Hisseleri Toparlanıyor

Şirket hisseleri 17 Kasım’da 189,10 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Ocak ayında 27 lira civarında seyreden SASA hisselerindeki bu hızlı yükseliş, borsa bilgisi olmayanların bile iştahını kabarttı.

Son haftalarda gelen yoğun talep ve yapılan pozitif yorumlarla destek bulan hisseler, çıktığı rekor noktasından hızlı bir çakılma gösterdi.

17 Kasım zirvesinden sonra üst üste taban yaparak, 117 liraya kadar indi. Fakat bu hafta nispeten daha iyimser bir tablo çizerek Salı günü 143,9 liraya kadar tırmandı. Kapanışı ise yüzde 5,03 değer kazancıyla 139,80 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.