Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SASA/Erdemoğlu’nun Hisse Satışı Açıklaması Düzeltildi

SASA Yönetim Kurulu Başkanı Erdemoğlu 80 liradan hisse sattıklarını söyledi. Şirketten düzeltme geldi: Satışlar özel emirle gerçekleştirildi.
SASA/Erdemoğlu’nun Hisse Satışı Açıklaması Düzeltildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yerli yatırımcıların gözbebeği olan SASA hisselerinin durumuna dair dün çok önemli bir gelişme yaşandı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, şirket hisselerinin neden birdenbire yükseldiğini anlamadığını ve şu an borsadaki değerinin kendisini çok rahatsız ettiğini söyledi.

Erdemoğlu, fiyatların 80 liraya çıktığı zaman küçük yatırımcı zarar görmesin diye satış yaptıklarını söyledi. Bu sözlerinin dün çok fazla yankı uyandırması üzerine bir düzeltme açıklaması geldi.

Haberin kaynağında yer alan bilgiye göre önce bir okurdan gelen mailde, SASA’nın 80 liradan hisse satışı yapmadığı söylendi.

Paya dönüştürülebilir tahvil ihracından kaynaklı talep eden yabancı yatırımcılara istedikleri lotların verildiği ve yazıdaki ifadenin hisse çok yükseldiği için satış yapıldığı anlamı çıktığı yönünde açıklama yapıldı.

Hemen ardından ise konuya ilişkin şirketin Yatırımcı İlişkileri Bölümü’nden bir açıklama geldiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu bilgilendirmede ise “Yazınızda İbrahim Erdemoğlu’na atfen, “Borsa İstanbul’da satış yaptık” ifadesi var. Söz konusu satış teknik olarak kurumsal yatırımcılara özel emirle gerçekleşen bir işlemdir. Normal seansta gerçekleşmemiştir. “ ifadesine yer verildi.

Vahap Munyar’ın haberinde, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla yatırımcılara yön veren Sasa_Polyester adlı kullanıcının da resmi hesap olmadığına dikkat çekildi.

Hesap ile gazete arasındaki yazışmaya yer verilen açıklamada Sasa Polyester Sanayi A.Ş.’nin yatırımcı ilişkileri bölümünün yolladığı, “Sasa Polyester Sanayi A.Ş.’ye ait resmi bir Twitter hesabı bulunmamaktadır.” mesajı aktarıldı.

Nitekim söz konusu hesap da dün bir paylaşım yaparak, şirketin resmi hesabı olmadıklarını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın