Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sosyal Etkileşim Artışıyla Dikkat Çeken 3 Kripto Para Birimi

Santiment'in verilerine göre son dönemde sosyal hacmi ve etkileşimi yükselişe geçen kripto para birimleri belli oldu. İşte detaylar;
Sosyal Etkileşim Artışıyla Dikkat Çeken 3 Kripto Para Birimi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para birimleri için yakın gelecekte fiyat artışı alarmı olarak değerlendirilen sosyal hacim ve etkileşimdeki artış, son dönemde özellikle üç kripto para birimi için dikkat çekici seviyelere çıkmış görünüyor.

Sosyal hacimde artış gören ilk üç kripto para birimi; Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) olarak sıralanıyor. İşte son veriler doğrultusunda dikkat çekenler;

  • Bitcoin (BTC) ağının sosyal hacmi azaldı ve yerini Ethereum, XRP ve Binance Coin’e bıraktı.
  • Altcoinler, kripto piyasası katılımcılarının artan güveniyle farklı derecelerde toparlanmaya devam etti.
  • BNB fiyatı, Perşembe günü güncellenecek olan Binance duruşmasına yanıt olarak yüzde 10’a varan yükseliş gösterdi.

Son Gelişmeler Bu Altcoinleri Doğrudan Etkiledi

Sosyal medya mecralarının dikkati son zamanlarda ETH, XRP ve BNB’ye çevrilmiş görünüyor. Mevcut tablo, en popüler kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 25 bin dolar seviyesinin üzerinde olsa bile, kripto tüccarları arasında bu altcoinlere olan güvenin arttığının bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Bu altcoinleri doğrudan etkileyen son haberler, sosyal medya etkileşimlerindeki artışın arkasındaki ana nedendir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Binance’in Salı günkü duruşması, borsanın yerel tokenı olan BNB yatırımcıları için önemli bir dönüm noktası oldu. DC Bölge Mahkemesinden Yargıç Amy Berman Jackson, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Binance’ten müzakereye devam etmelerini ve Perşembe gününe kadar bir durum güncellemesi sunmalarını istedi.

GCM Yatırım Banner

BNB fiyatı, duruşmaya tepki olarak yüzde 10,5 artış gösterdi.

Benzer şekilde, Ripple’ın SEC’e karşı savunması için kilit belgeler olarak nitelendirilen Hinman e-postalarının paylaşıma açılması, XRP holder’ları arasında geçici bir yükseliş hissi uyandırdı.

Santiment Grafiği Güncel Tabloyu Ortaya Koydu

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre öncü kripto varlık Bitcoin’in sosyal hacmi, varlığın Mart ayındaki fiyat rallisinden sonra düştü. Sosyal hacim, takipçiler tarafından toplanan sosyal verilerin üzerine inşa edilmektedir. Platform, varlık adını içeren metin belgelerini Twitter, Telegram ve Reddit’te en az bir kez taramaktadır.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, BTC sosyal hacmi, Nisan ayında son fiyat zirvesi olan 30.899,76 dolara ulaşmadan haftalar önce, Mart ortasında keskin bir şekilde arttı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Sosyal etkileşimde gözlemlenen bir artış, genellikle bu dönemi takip eden haftalarda varlığın fiyatında bir ralli gerçekleşmesi ile sonuçlanmaktadır.

ETH, XRP ve BNB, Salı günkü olayların ardından sosyal hacimde artış kaydetti. Ripple’ın SEC’e karşı savunmasının anahtarı olan Hinman belgeleri kamuoyuna açıklandı. İçerikleri, XRP sahipleri arasında bir yükseliş hissi uyandırdı ve altcoin geri çekilmeden önce yüzde 6 kazanç sağladı.

Hinman belgeleri, düzenleyicinin Ethereum konusundaki duruşuna ve varlığın neden menkul kıymet olarak görülmediğine ışık tutarak, piyasa değerine göre ikinci en büyük altcoini de mercek altına alıyor. ETH fiyatı, haber yazımı esnasında 1.741 dolardan işlem görürken, 1.724 dolardaki kilit desteğin üzerinde tutunmaya devam ediyor.

SEC ve Binance, Perşembe’ye Hazırlanıyor

Salı günkü duruşmada Yargıç Amy Berman Jackson, SEC ve Binance borsasından bir uzlaşmaya varmak için müzakereye devam etmelerini istedi. Yargıç, iki taraftan Perşembe gününe kadar bir durum güncellemesi sunmalarını istedi.

The New York Times’ın duruşmadan bir raporuna göre mahkeme duruşmasında yargıç, ABD mali düzenleyicisinin Binance üzerindeki yetkilerini uygulama hamlesine dair şüphelerini dile getirdi ve bunu verimsiz ve hantal olarak nitelendirdi. Bu yorumlar, Binance’in yerel token yatırımcıları arasında umutları körükleyerek BNB fiyatını yükseltti.

Salı günkü duruşmadan bu yana BNB fiyatı 228,90 dolardan 252,90 dolara kadar yüzde 10’un üzerinde yükseldi. Bu nedenle borsanın yerel tokenı, Perşembe günkü güncelleme öncesinde son kayıplarını telafi etme ve sahiplerine kazanç sağlama yolunda ilerliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.