Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hinman Belgeleri Ortaya Çıkarken XRP Fiyatı 2023 Zirvesini Gördü

Ripple fiyatı, merakla beklenen Hinman belgelerinin kamuoyuyla paylaşılmaya başlanmasının ortasında hızlı bir yükseliş gösterdi. Detaylar haberde;
Hinman Belgeleri Ortaya Çıkarken XRP Fiyatı 2023 Zirvesini Gördü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP’nin fiyatı, merakla beklenen Hinman konuşma belgelerinin medya organlarına ve sosyal medya mecralarına düşmesinin ardından Salı günü itibarıyla 0.56 dolar ile yeni yılın zirve noktasına ulaştı.

Peki, son gelişme tamamen fiyatlandırıldığında XRP balinaları 0.60 doları zorlayabilecek mi?

XRP Fiyatı 2023 Zirvesine Ulaştı

Esasen, Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını belirten eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şirket finans bölümü yöneticisi Bill Hinman’ın 2018 tarihli bir konuşmasıyla ilgili olan Hinman belgelerinin detayları beklendiği üzere bugün paylaşıma açıldı.

Twitter’da Mr.Huber isimli kullanıcı, Hinman belgelerinin detaylarını paylaşırken, belgelerde Ethereum’un menkul kıymet olarak yansıtılması konusunda endişelerin olduğunun ifade edilmesi dikkat çekti. Kullanıcının paylaşımına göre Hinman belgelerinde Ethereum’un menkul kıymet olarak yansıtılmasının pek de mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Leerzeit

Ve ilk gelen tepkiler, Hinman belgelerinin SEC’e karşı uzun süredir devam eden davada Ripple için yaklaşan bir zafere işaret ettiğini gösteriyor gibiydi. Hinman belgelerinin paylaşılmasının ardından altcoin fiyatı yüzde 8 artışla gün içi en yüksek seviye olan 0.5609 dolara kadar yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Haber yazımı itibarıyla, geri çekilme gösteren fiyat, 0.5320 dolar civarında işlem görmekte.

Balinaların XRP İlgisi Büyüyor

Bu arada, Ripple’ın beklenen zaferinin ön saflarında yer alan kripto balinaları, bu hafta şimdiden XRP’ye 170 milyon dolar daha yatırım yaptı. Hinman konuşma belgelerinin açığa çıkmasından önce, zincir üstü veriler, kripto balinalarının geçen hafta sonundan bu yana XRP’de yükseliş pozisyonları almaya başladığını gösteriyor.

Aşağıdaki Santiment grafiği, 1 ila 100 milyon XRP tutan kripto balinalarının 10 Haziran ile 13 Haziran arasında 310 milyon XRP satın aldığını ortaya koyuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Balinalar bu kadar büyük miktarda yatırım yapması, yaklaşmakta olan olumlu bir fiyat hareketine olan güveni göstermektedir.

Son Gelişme Henüz Fiyatlanmamış Olabilir

XRP sosyal hacmindeki son düşüş ise son gelişmenin henüz tam olarak fiyatlanmadığını gösteriyor. Sosyal hacim, bir projeden ilgili kripto medya kanallarında kaç kez bahsedildiğini ölçmektedir.

XRP sosyal hacmi hala nispeten düşük bir noktadayken, birçok paydaş henüz son piyasa gelişimine tepki göstermedi. Önümüzdeki günlerde Hinman konuşma belgelerinin daha fazla ayrıntısı ana akım medyada yer aldıkça, mevcut XRP fiyat artışının muhtemelen yeni adımlar atabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın